ארדן: נתקדם בהדרגה להטלת סגר

השר לביטחון הפנים מבהיר כי הכיוון המסתמן הוא החמרת ההגבלות על הציבור ולא הקלתן. "מאות אלפים נוספים יידרשו לא ללכת לעבודה".

ערוץ 7 , כ"ז באדר תש"פ

גלעד ארדן
גלעד ארדן
צילום: משה ביטון

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן הבהיר הבוקר (שני) כי בכוונת הממשלה להחמיר בקרוב את ההגבלות על תנועת אזרחים לנוכח משבר הקורונה.

את הדברים אמר ארדן על רקע הפרסום לפיו ראש הממשלה יכנס הבוקר בשעה 10:00 דיון בנושא "הידוק ההגבלות על התנועות ומרקם החיים בישראל", בו ישתתפו שר הבריאות, השר לביטחון פנים, שר הביטחון, שר האוצר, שר הכלכלה, שר האנרגיה והיועץ המשפטי לממשלה.

בראיון לרשת ב' אמר השר ארדן, "נתקדם בהדרגה להטלת הסגר. מאות אלפי אנשים נוספים יידרשו לא ללכת לעבודה".

בנוגע ליישומו של סגר כזה הסביר ארדן, "ישראל תחולק לרובעים והמשטרה - יחד עם גדודים של צה"ל - יבדקו אנשים שנמצאים בחוץ".

ארדן הסביר, "החרדה שלי היא ממה שיקרה עוד שבוע ועוד שבועיים. אני כבר לפני שבוע יצאתי עם עמדתי שצריך ללכת להסגר מלא של שבועיים, עם אכיפה הרבה יותר נרחבת. כמות האפשרויות שתינתן ליציאה מהבית תהיה יותר מצומצמת".

על הביקורת בנוגע לדחיית בחירת יו"ר כנסת חדש קבוע אמר ארדן, "אפשר להמתין עם זה עוד כמה ימים. אני לא חושב שאפשר למשוך את זה, גם אדלשטיין לא חושב כך. בטח אדלשטיין, אסיר ציון, לא ילמד שיעורי ממלכתיות ודמוקרטיה לא מלפיד ולא מליברמן".

בהמשך הסביר ארדן את האיום שהוציא אמש הליכוד לפיו המו"מ הקואליציוני ייפסק אם ייבחר יו"ר כנסת חדש, "אני רוצה לשאול את גנץ לאן הוא רוצה להוביל את המו"מ הזה? מעשית, בחירה כפויה של מאיר כהן על ידי רוב, שנועד רק לפגוע במאמצים לאחדות, זה דבר שככל הנראה ידרדר את המדינה לבחירות רביעיות".