הנער בבית החולים לאחר הפציעה
הנער בבית החולים לאחר הפציעהצילום: באדיבות המשפחה

בית המשפט הצבאי הורה בסוף השבוע על שחרורו של צלאח ח'מוס אשר נעצר בחשד לביצוע הפיגוע הפורים בכפר חווארה בשומרון.

צלאח חשוד כי הטיח ממרחק קצר בלוק לראשו של נער בן 14 ופצע אותו באורח קשה. מעוצמת הפגיעה נשברה לנער הגולגולת והחל דימום בראשו, הנער הורדם והונשם ועבר ניתוח ראש בבית החולים שניידר שהציל את חייו.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו אשר מלווה את המשפחה כנפגעי עבירה תקף את שחרורו של המחבל "ההודעה על שחרור המחבל התקבלה בקרב משפחת נפגע העבירה בתדהמה. מדובר על מחבל שלוקח סלע ומטיח לעבר ראשו של נער צעיר מטווח קצר ביותר בזמן שהנער יושב ברכב. גם לגרסת ההגנה של המחבל שהייתה תגרה אשר קדמה לפיגוע וגם אם לשיטת בית המשפט רציצת ראשו של הנער בסלע נעשתה לאחר תגרה אין דבר שיכול להצדיק מעשה ברוטלי שכזה שכן הנער ושאר יושבי הרכב היו ברכב בדרכם לעזוב את המקום".

"מדובר במחבל פלסטיני אשר שחרורו יאפשר את המלטתו מאימת הדין. אני פונים לתביעה הצבאית לפעול לשם הגשת כתב אישום בהקדם ומעצר המחבל לתום הליכים בטרם יעלם או שמא יבצע פיגועים נוספים על הדרך", הוסיף עורך הדין.

עקיבא, אביו של הנער שנפגע קשה בפיגוע תקף אף הוא את התנהלות המשטרה בתיק "לא יאמן מה שהולך פה, התנהלות המשטרה בתיק רצופה מחדלים ורשלנות. מיד לאחר האירוע כוחות צה"ל שחררו את המחבלים בשטח, זה ממשיך בכך שלא אספו את מצלמות האבטחה, גם את התלונה המשטרה לא טרחה לקחת ורק לאחר לחצים שלנו הגיעו חוקר לבית החולים, וכעת גם משחררים את המחבלים. ניסו לרצוח את הבן שלי ממרחק מטר עם בלוק לתוך ראשו והמחבל חזר לביתו. בושה."

בתוך כך, בימים האחרונים הופצו בקבוצות וברשתות קריאה לצה"ל להורות על סגירת המאפיה שבבעלותו של החשוד בפיגוע בכפר חווארה. תמונות של המאפיה ושל צלאח פורסמו ולצידם קריאות לסגור את המאפיה בעקבות הפיגוע.