חי: דיון סוער בכנסת בצל הקורונה

מליאת הכנסת דנה בשעה זו על הקמת ועדות הכנסת כשבאולם אסורה נוכחות של יותר מ-10 אנשים. גוש הימין החליט להשתתף בדיון.

ערוץ 7 , כ"ז באדר תש"פ | עודכן: 17:23

באדיבות ערוץ כנסת

מליאת הכנסת התכנסה אחר הצהריים (שני) לדיון בדרישה להקמת ועדות הכנסת.

את הדיון פתח יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, אותו מנסה מפלגת כחול לבן להדיח.

"בניגוד לשקרים שהופצו לאחרונה, הכנסת לא נסגרה לרגע. הכנסת עבדה בשבוע שעבר לפי כל לוחות הזמנים כמו בכל שבוע במשך עשרות השנים האחרונות. הכנסת נפתחה עכשיו על מנת שעוד היום נוכל להקים את הוועדות שהחוק קובע שאנחנו צריכים להקים, על מנת לעשות את תפקידנו ולפקח על הממשלה במצב הלא פשוט הזה", אמר אדלשטיין.

"אני קורא לכל חברי הכנסת ולכל באי המשכן, לשמור על ההנחיות שעשינו בהתאם להוראות משרד הבריאות. ואם כבר אנחנו מדברים על שמירה על ההנחיות - כרגע יש הפגנה מול הכנסת. כמי שהשתתף בעצמו לפני כניסתי לפוליטיקה ואחרי כשהייתי כבר חבר כנסת במאות רבות של הפגנות, אני מכיר ומעריך את זכות האזרחים להפגין. אך אנא, במצב שאנחנו נמצאים בו אל תסכנו אחד את השני, אל תסכנו את אנשי המשמר ואת אנשי המשטרה, שימרו על ההנחיות", הוסיף.

לדבריו, "אי אפשר להסביר לאזרח שמקבל קנס מכיוון שיצא להשתזף בחוף הים, שלחברי כנסת מותר להתחבק עם המפגינים או אחד עם השני, ולשים את התמונות בפייסבוק".

השרה מירי רגב נשאה דברים במליאה. "אני אומרת מכאן - אם תדיחו את יו"ר הכנסת אדלשטיין אתם תגזרו בחירות רביעיות על מדינת ישראל. התוכנית של אנשי כחול לבן היא קודם להשתלט על מוסדות הכנסת, החלפת יו"ר הכנסת ואז יבואו חוקים פרסונליים. כמו איראן".

"יש שלושה צדיקים בסדום: אורלי לוי, צביקה האוזר ויועז הנדל. אתם לא רוצים אחדות. אתם לא רוצים שעת חירום. אני גדלתי בצה"ל כמפקדת וקצינה ולימדתי את הפקודים שלי לשרת את המדינה כשקשה - אתם בוחרים לבנות את עגל הזהב ובורחים מאחריות לאומית ומאחדות".

"מה עושה הקוקפיט של שלושה גנרלים ורב"ט אחד? מנצלים את שעת החרום כאחרוני העריקים. בורחים משעת מלחמה ומפקירים את המדינה ואת האזרחים. אני קוראת לכם מכאן - עוד לא מאוחר. שעת חרום אמיתית היא לעם ישראל. העם רוצה אחדות. ממשלת אחדות פטריוטית שוויוניות על בסיס אמון מלא", סיכמה רגב.