קורונה בספרד:
נמנעה שריפת גופת יהודי שנפטר מקורונה

רבה הראשי של ברצלונה: המגפה נמצאת בכל העולם ואסור לזלזל, אני פונה אליכם אחינו בני ישראל - הישארו בביתכם.

ערוץ 7 , כ"ז באדר תש"פ

הרשויות בספרד ביקשו לשרוף את גופתו של יהודי בן 88, חבר הקהילה היהודית בברצלונה שנפטר בשבוע שעבר לאחר שנדבק בנגיף הקורונה.

בשל היעדר מקום בבתי הקברות במדינה מבקשות הרשויות בספרד לשרוף את גופותיהם של קורבנות הקורונה.

לאחר מאמצים רבים של זק״א, אנשי חברה קדישא וקונסול ישראל בספרד הובא היהודי לקבורה בבית עלמין בברצלונה.

הרב מאיר שמעון בר חן, רבה הראשי של ברצלונה אשר משמש גם כמפקד זק״א ספרד, מספר: ״קבלתי פנייה מאחד מחברי הקהילה היהודית כאן בברצלונה, על טלפון שקיבל מהרשות שאביו בן ה-88 שהיה מאושפז בבית החולים עקב מחלת הקורונה, נפטר, והם רוצים לעדכן שההנחיות הן שצריך לשרוף את הגופות.

''מיד התחלנו במאמצים מול הרשויות, ערבנו בעניין את הקונסול הישראלי יוסף דוד סנצ׳ז, ואכן הרשויות נענו לבקשה למניעת שריפת הגופה, ולהעבירה לקבורה יהודית. ביום ראשון הגענו אנשי 'חברה קדישא' כולם מתנדבי זק״א, ובהלוויה מצומצמת של ארבעה אנשים בלבד קברנו את היהודי בקבר ישראל כדת וכדין בבית העלמין היהודי בברצלונה למנוחת עולמים".

"המצב כאן בספרד הוא קשה מאוד, אנחנו לא יוצאים מהבתים ומקשיבים להוראות ולהנחיות של רשויות החוק, גם אני בעצמי לא יוצא מהבית כלל, אנחנו מתפללים 3 תפילות ביום דרך הסקייפ בטלפון, עת צרה היא ליעקב, המגפה נמצאת בכל העולם ואסור לזלזל, אני פונה אליכם אחינו בני ישראל בארץ ישראל, הישארו בביתכם, התורה מזהירה אותנו ״ונשמרתם מאוד לנפשותיכם״.

''המצב כאן הוא מסוכן מאוד ולא פשוט, דיברתי עם הרב הראשי לגבי נושא של שריפת הגופות, אנחנו מתפללים שלא נגיע למצב שהרשויות יעשו חוק לשרוף את כל הגופות בגלל עומס ההרוגים בבתי החולים, תישארו בבית ותצילו את חייכם".