אבי דיכטר ביקר במד"א: "בואו לתרום דם, זה מציל חיים"

סגן שר הביטחון ביקר במוקד הלאומי של מד"א בקריית אונו ועמד מקרוב על פעילות מד"א בנושא נגיף הקורונה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ח באדר תש"פ

דיכטר במוקד הלאומי
דיכטר במוקד הלאומי
צילום: דוברות מד"א

סגן שר הביטחון אבי דיכטר סייר בשירותי הדם של מגן דוד אדום בתל השומר, במוקד הארצי של מד"א בקרית אונו ובשלוחות הייעודית שהוקמו במיוחד עבור מענה לאזרחים במגפת הקורונה.

דיכטר גם סייר בחטיבת הביניים ע"ש שמעון פרס בקריית אונו, שהוסבה למוקדי מד"א בנושא הקורונה, כאשר כל הכיתות הפכו לחדרי מוקד ובכל חדר עד 10 מתנדבים השוהים במרחק של 2 מטר אחד מהשני, כפי שמשרד הבריאות מחייב.

מנכ"ל מד"א, אלי בין, סקר בפניו את פעילות מד"א וסיפר לו על מתחמי ה"היבדק וסע" שמד"א הקים בימים אלה, אליהם מגיעים אזרחים לגביהם יש חשד שנדבקו בנגיף, ומבוצעת להם בדיקה כשהם ישובים ברכבם.

ח"כ דיכטר הביע עניין רב בהליך הטיפול ובסדר הפעולות שאדם צריך לעשות מרגע הופעת סימנים המעידים על הידבקות בקורונה ועל תהליך הדגימות שמד"א מבצע.

''שמחתי לבקר בבנק הדם ובמוקד מד״א ביחד עם ידידי המנכ״ל אלי בין", אמר דיכטר. ''היערכות אנשי מגן דוד אדום בתקופה קשה ומורכבת זו של מתקפת הקורונה, ראויה להערכה. שאפו לאלי ולאנשי ומתנדבי מד״א. פרופ' אילת שנער המופקדת על בנק הדם, הציגה את המקום והדרך שבה נשמר נתיב החיים בישראל כשמדובר בתרומות דם. אני קורא למי שבריאותו תקינה ועומד בהנחיות, להגיע ולתרום דם. זה בריא וזה מציל חיים".

מנכ"ל מד"א בין אמר "שמחנו לארח את סגן השר דיכטר במוקדים הייעודיים שמגן דוד אדום הקים למען המלחמה בנגיף הקורונה ולהסביר לו מקרוב אודות הפעילות האינטנסיבית של מד"א בשבועות האחרונים, מרגע התפשטות הנגיף בישראל. מד"א עומד בחזית המאבק ועובדיו ומתנדביו עושים לילות כימים בכדי להעניק את המענה המקצועי והטוב ביותר לאזרחי ישראל".