הרב אליעזר ולדמן: "לזעוק זעקה על שלושת פשעי כחול לבן"

ראש ישיבת ניר, הרב אליעזר ולדמן, מותח ביקורת קשה על התנהלות מפלגת כחול לבן ועל התלות ברשימה המשותפת. "לזעוק נגד השקרים והפשעים"

ניצן קידר - ערוץ 7 , כ"ח באדר תש"פ | עודכן: 17:55

גנץ ולפיד
גנץ ולפיד
צילום: Flash90

הרב אליעזר ולדמן, ראש ישיבת ניר בקרית ארבע, תוקף בחריפות את התנהלות מפלגת כחול לבן בימים האחרונים בעקבות חבירתה לרשימה המשותפת.

"אני לא יכול להתאפק מלזעוק זעקה גדולה על שלושת פשעי כחול לבן", אומר הרב ולדמן בשיחה עם ערוץ 7.

"הרי זה פשע לאומי נורא לבסס את הרוב של ממשלת ישראל על ידי שיתופם של תומכי טרור השואפים לבטל את המדינה היהודית. מצטרף לכך הפשע של שליטה על הכנסת ומהלכיה על ידי שותפם ותמיכתם של תומכי טרור אלה.

''פשעים אלה נמשכים מתוך החטא הקדמון של רמייה ביודעין של בוחרי ישראל בהבטחה שלא ישותפו תומכי טרור של הרשימה המשותפת – לא במישרין ולא בעקיפין", מסביר הרב ולדמן.

לדבריו, "נגד הפשעים האלה של מפלגת כחול לבן ומנהיגיה, פורצת זעקה גדולה ומרה שאומרת: לך כנוס את כל היהודים. כל העם צריך לזעוק את הזעקה הגדולה נגד הפשעים הללו של מפלגה שטוענת בתוקף שהיא רוב, כשהיא יודעת שרוב היהודים הצביעו נגד המפלגה הזו בגלל החשש של שיתוף תומכי טרור בהנהגת ישראל".

הרב אליעזר ולדמן
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

הרב ולדמן מודה כי "יש חולשה בציבור בעת הזאת. הרי אנחנו בהסגר לפי גילנו וגם אחרים. לכן, לא כל כך מתכנסים ביחד ושומעים. אבל מוכרחים לזעוק נגד השקרים הללו ונגד הפשעים הנוראיים הללו".

"אני זוכר בשנת תשל"ד שהיה ניסיון להקים ממשלת מיעוט בתמיכת הערבים ואז היו זעקות של הרב צבי יהודה זצ"ל, שכתב שמצב כזה לא נקרא ממשלה משום שרוב אמיתי הוא רק רוב יהודי וזה חילול ה' שנזקקים לרוב של ערבים בממשלה כזו. היום אנחנו עוסקים לא בסתם ערבים, אלא בתומכי טרור שתומכים במחבלים ולצערנו קיבלו אישור מבג"ץ. אני מקווה שהמנהיגים שלנו, מכל השכבות ומכל החוגים בציבור, יתעוררו נגד העיוות הזה במנהיגות האמיתית של מדינת ישראל והמטרות של הציונות", הוא מסכם.