איילת שקד: בג"ץ לא הגננת של הכנסת

שרת המשפטים לשעבר איילת שקד (ימינה) תוקפת את פסיקת בג"ץ נגד יו"ר הכנסת אדלשטיין: "שופטי בג"ץ היו צריכים להפגין איפוק וריסון".

103FM , כ"ח באדר תש"פ

איילת שקד
איילת שקד
צילום: קובי ריכטר/TPS

שרת המשפטים לשעבר ח"כ איילת שקד (ימינה) שוחחה היום (שלישי) עם בן כספית וינון מגל ב-103FM ומתחה ביקורת על פסיקת בג"ץ המחייבת את יו"ר הכנסת אדלשטיין להביא להצבעה את בחירת יו"ר הכנסת הבא עד יום רביעי.

לדבריה, "אני חושבת שהפסיקה היא לא נכונה ובג"ץ התערב ברגל גסה, זה לגמרי לגיטימי במשחק הפוליטי לדחות הצבעות. עבר בסך הכול שבוע מהשבעת הכנסת, אף אחד לא חושב שיולי אדלשטיין לא היה מביא את זה להצבעה".

שקד תקפה את כחול לבן: "הם מאיימים כל הזמן בממשלת מיעוט בתמכת הרשימה המשותפת ואין להם ממשלה כזאת. הם עשו אתמול צעד כוחני שלא היה כדוגמתו, דיברתי אתמול עם ח"כ גפני שנמצא כבר עשרות שנים בכנסת, עם רוב של 61 הם דרסו את המיעוט. גם מינו שורה של וועדות שבדרך כלל לא ממנים בממשלת מעבר, וגם לקחו את כולן לעצמם.

''כשאנחנו היינו הרוב, תמיד נתנו חלק מהוועדות לאופוזיציה והם במהלך דורסני שלא ראינו בכנסת עשו מה שבא להם בלי לדבר עם המיעוט ולקחו את כל הוועדות לעצמם. זה מעשה שלא יעשה וזה יתנקם בהם אח"כ. כרגע מי שפועל כמו אסד וכמו ארדואן זה כחול לבן".

שקד גם סיפרה על הפעילות שלה למען האסיר הישראלי בכלא התיאלנדי, נתי חדד, שהבוקר דווח כי ימשיך את ריצוי עונשו בישראל.