הקורבן השני של נגיף הקורונה: מלכה קבע, בת 67, תושבת העיר בת-ים

מלכה קבע בת ה-67 מבת ים היא האישה שנפטרה בבית החולים וולפסון בחולון. היא הותירה אחריה שלושה ילדים ושבעה נכדים.

ערוץ 7 , כ"ח באדר תש"פ | עודכן: 18:23

מלכה קבע
מלכה קבע
צילום: באדיבות המשפחה

מלכה קבע בת ה-67 מבת ים היא האישה שנפטרה מוקדם יותר בבית החולים וולפסון בחולון. היא הותירה אחריה שלושה ילדים ושבעה נכדים.

האישה היתה מונשמת במצב קשה במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים.

מבית החולים נמסר כי ''צוות הטיפול הנמרץ שלנו נלחם על חייה במסירות רבה, אך מצבה התדרדר, ולמרות טיפול אינטנסיבי היא נפטרה. אנו משתתפים בצערה של המשפחה. נמסרה להם הודעה בנושא וצוותי העבודה הסוציאלית שלנו בקשר עימם''.

ראש העיר בת ים צביקה ברוט, מסר, "העיר בת-ים כואבת על מותה של תושבת העיר, שהינה הקרבן השני של נגיף הקורונה בישראל. שוחחתי עם בני המשפחה והבטחתי להם שאנו נלווה אותם לכל אורך הדרך. העיר כולה משתתפת בצערם הכבד בשעה זו".

ראש העיר הוסיף, "בת-ימים יקרים, רבים מתושבי העיר שלנו נמצאים בסיכון גבוה יותר מהממוצע, בשל גילם המבוגר. אני שב ומבקש: הקפידו על הנחיות משרד הבריאות, ואל תצאו מהבית שלא לצורך. אנו ערוכים ברמה הגבוהה לכל תרחיש, אך אנו חייבים את שיתוף הפעולה של הציבור. אלו הנחיות מצילות חיים".

הקורבן הראשון של מגפת הקורונה בישראל הוא אריה אבן בן ה-88 שנפטר בשבת האחרונה בבית החולים שערי צדק. אבן, ניצול שואה שעלה מהונגריה בשנת 1949, התגורר בדיור מוגן בירושלים.

משפחתו סיפרה "הוא הקים כאן את משפחתו והותיר אחריו ארבעה ילדים, 18 נכדים ונין אחד. צר לנו על כך שהעביר את ימיו ורגעיו האחרונים כאשר בני משפחתו מנועים מלהיות לצידו. אנו מודים לצוות הרפואי בבית החולים שערי צדק על טיפול מסור, אנושיות ואמפתיה".

מספר חולי הקורונה שהתגלו בישראל עומד נכון להיום על 1,656 בני אדם. 30 מהחולים מאושפזים בבידוד במצב קשה ו-47 מהם במצב בינוני. 49 חולים החלימו מהקורונה.

במהלך היום יאשרו שרי הממשלה את החרפת ההנחיות לציבור לאור הקפיצה המשמעותית במספר הנדבקים בישראל.

תוגבר האכיפה על הגבלות התנועה וייאסר על יציאה מהבית למעט עבור עבודה, הצטיידות במזון, תרופות, מוצרים חיוניים ומקרים חריגים נוספים.