נכי צה"ל קוראים לממשלת אחדות ציונית

נכי צה"ל הפגינו כשהם נושאים אלונקה ועליה דגל ישראל בקריאה ל'כחול לבן' לחבור לממשלת אחדות ציונית ולא להיסמך על הרשימה המשותפת.

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ח באדר תש"פ

מתחת אלונקת הציונות
מתחת אלונקת הציונות
צילום: מארגני המחאה

ברחבת יד לבנים בכפר סבא התקיימה הפגנה בה השתתפו מספר נכי צה"ל בקריאה לראשי 'כחול לבן' שלא להקים ממשלת מיעוט בתמיכת הרשימה הערבית המשותפת ובתמיכה להקמת 'ממשלת אחדות ציונית', כהגדרתם.

משתתפי ההפגנה הניפו דגלי ישראל, הניחו דגל ישראל נוסף על אלונקה וקראו לכל הפוליטיקאים מן המפלגות הציוניות להקים ממשלת אחדות ציונית רחבה.

מאחורי המפגן עומד אורן אור-ביטון, לוחם ומפקד לשעבר ביחידת המסתערבים של מג"ב, נפגע הלם קרב ומי שהיה חלק מרשימת "כחול לבן" לכנסת, אותה עזב לאחרונה עקב המגעים להקמת ממשלה הנשענת על הרשימה המשותפת בניגוד להבטחת הבחירות של המפלגה.

ביטון, יו"ר עמותת "Trauma4Good" המטפלת בהלומי קרב, ומחבר הספר "חבית נפץ" המספר על הלם הקרב שלו: "כל הגורמים והמפלגות הציוניות צריכים להיכנס מתחת לאלונקה בשעה קשה זו, בעת שאנחנו מתמודדים עם מגיפה עולמית עם השלכות כלכליות קשות מאוד לכל הציבור. אצלנו אין דגל שחור, רק דגל ישראל עם מגן דוד ופסים כחולים, בשמו הלכנו לקרב, איבדנו חברים ובני משפחה בקרב ועליו אנחנו נאבקים היום. תקימו ממשלת אחדות ציונית בלי הרשימה המשותפת, התומכת בטרור!".

בכיר השב"כ לשעבר, יזהר דוד, מחבר הספר "פצצה מתקתקת", אמר בהפגנה: "אני קורא לכל המנהיגים, העם רוצה ודורש מכם להקים ממשלת אחדות ציונית אתמול, לא היום... אם תובילו אותנו לסבב בחירות רביעי, אני מקווה שכל הציבור יוקיע את הפוליטיקאים וישים כאן הנהגה אחרת!".

דוד בסמן, נכה צה"ל שהשתתף גם הוא בהפגנה, אמר: "האלונקה מסמלת את האחדות והערבות ההדדית... אנחנו מייצגים את כל הציבור הציוני, מכל השכבות, לא רק יהודים, הרוצים ממשלת אחדות ציונית רחבה כדי להתמודד עם המשבר שבו כולנו נמצאים".

גם עופר בר יהודה, קב"ן יחידת המסתערבים בעבר, השתתף בהפגנה וסיפר כיצד איבד את רגלו בקרב. בר יהודה: ""מתחת לאלונקה הזו עומדים מליוני ישראלים... תפסיקו לחרטט לנו במוח, אנחנו חייבים ממשלת אחדות לאומית!".