בני גנץ משיב לנתניהו: הפערים בינינו מהותיים

יו"ר כחול לבן מבהיר בפוסט שפרסם הערב (שלישי) כי הוא עדיין לא ויתר על האפשרות להקים ממשלה, לאחר החלפת יו"ר הכנסת הצפויה מחר.

ערוץ 7 , כ"ח באדר תש"פ

בני גנץ משיב לנתניהו: הפערים בינינו מהותיים-ערוץ 7
בני גנץ
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר כחול לבן, רא"ל (במיל') ח"כ בני גנץ, פרסם הערב (שלישי) פוסט בפייסבוק בו הבהיר כי לא ויתר על האפשרות של הקמת ממשלה בראשותו.

"קודם כל נחזיר את הדמוקרטיה הישראלית לתפקד - אחר כך נרכיב ממשלה שתטפל בקורונה ובאתגרים הנוספים שעל הפרק", כתב.

"אזרחי ישראל, מה שאנחנו רואים בשבוע האחרון הוא חסר תקדים - כחול לבן בראשותי יצאה למאבק על המובן מאליו: הקמת ועדות הכנסת שיוכלו לשרת את האזרחים – לאפשר מתן פיצויים לעצמאים, לדאוג לחוסנו של הביטוח הלאומי, לבחון את שיטות המעקב אחרי האזרחים ולסייע ככל הניתן במתן פתרונות לאזרחי ישראל בנושא וירוס הקורונה", ציין.

לדבריו, "אתמול הקמנו את ועדת הכספים וועדת חוץ וביטחון, והיום הקמנו גם ועדה שתטפל בנושא הקורונה וועדות נוספות שהן קריטיות בעת הזו. עד מחר, לפי פסק הדין של בג"ץ, נמנה יו"ר כנסת כפי שמתחייב במדינה דמוקרטית. לא יעזרו הספינים, המתקפות משולחות הרסן על בית המשפט, עליי ועל שותפיי. אני קודם כל אחזיר את הדמוקרטיה הישראלית לתפקוד מלא - ללא פחד וללא מורא. אחר כך בכוונתי לדון בכל הדרכים האפשריות להקים ממשלת אחדות שתיאבק בקורונה ותטפל באתגרים הנוספים שלפתחנו".

גנץ השיב לפנייתו של ראש הממשלה להקמת ממשלת אחדות מיידית וכתב, "נתניהו, הפערים ביננו מהותיים. אני נאבק על חובת הפעלתה של הדמוקרטיה הישראלית, ואני מקווה שתצטרף אליי במאמצים האלו. וחשוב מכך – עליך לומר באופן ברור לעם ישראל שאת פסיקות בית המשפט ממלאים ושבישראל לא תהיה אנרכיה. אסור שבשם משבר הקורונה שמחייב טיפול מעמיק – רפואי,חברתי וכלכלי, תירמס הדמוקרטיה הישראלית. לא במשמרת שלי."