השכרה או קנייה של מדפסת? מה עדיף?

גם היום, כאשר עסקים רבים עוברים להתנהלות ירוקה ללא ניירת, המדפסת עדיין משחקת תפקיד חשוב במשרד

תגיות: מדפסות
תוכן שיווקי , כ"ח באדר תש"פ

מדפסת
מדפסת
צילום: ISTOCK

כחלק מההוצאות השוטפות של העסק שלך, סביר להניח שכבר הבחנת בדו"ח תזרים המזומנים שלך כי הוצאות משרדיות מהוות חלק משמעותי בהן.

על אף שמדובר בהוצאה מוכרת, הדבר עשוי להעמיס מאוד על הניהול הכלכלי לאורך השנה. גם היום, כאשר עסקים רבים עוברים להתנהלות ירוקה ללא ניירת, המדפסת עדיין משחקת תפקיד חשוב במשרד ובעלי עסקים רבים תוהים, האם כדאי להשכיר אותה ולחסוך בהוצאות. כדי לסייע לך להגיע להחלטה מושכלת לטווח הארוך, אספנו עבורך את כל הנתונים שכדאי לקחת בחשבון.

לשמור על טכנולוגיה עדכנית

בין אם מדובר במדפסת צבעונית או שחור לבן, טכנולוגיות ההדפסה מתפתחות במהירות אדירה. כיום, קל מאוד לסנכרן את המדפסת שלך בתקשורת אלחוטית לכל יישומי המשרד ולקבל עדכונים על פעילותה ומצבה היישר למכשירים הדיגיטליים מכל מקום, או לשלוח חומרים להדפסה אפילו מהבית או במהלך פגישה.

כדי להבטיח שיהיה ברשותך תמיד הציוד העדכני, המתקדם והחסכוני ביותר, חשוב להישאר עם אצבע על הדופק.

בקצב התפתחות כזה, ייתכן מאוד שיידרש ממך להחליף מדפסות כל שנתיים-שלוש. הסכומים עשויים להיות גבוהים מאוד. בעיקר אם נדרשת מדפסת צבעונית במשרד. לעומת זאת, שירותי השכרת ציוד משרדי רבים עשויים להציע לך לשדרג את הציוד במסגרת החוזה ולטווח הארוך, ההוצאה עשויה להשתלם.

שיקולי מיסוי

הוצאות משרדיות מהוות חלק ניכר מההוצאות המוכרות של העסק שלך. מאחר ומדובר ב-100% ניכוי, ייתכן מאוד שמשתלם לך לשמר תקציב משרדי יציב שיאפשר לך לבצע תכנון מס נוח. רכישת הציוד עשויה להיות משתלמת יותר מתשלומים לשירותי השכירות, אך הדבר הנבון ביותר יהיה לעשות את המתמטיקה הפשוטה.

כך למשל, אם ברצוננו לרכוש מדפסת צבעונית ששוויה 1,200 ₪, אנו עשויים להשתמש בה ללא כל הגבלה והיא עשויה להיות משתלמת יותר מהשכרת מדפסת בשירות שיעלה, 150 ₪ לחודש למשל. מצד שני, ההוצאה המוכרת תהיה גבוהה יותר במקרה הזה, ואנו מרוויחים גם חיסכון בהוצאות התפעוליות שתציע החברה המשכירה, מה שמוביל אותנו לשיקול האחרון.

הוצאות תחזוקה ותפעול

עד כמה, דיברנו רק על העלות הראשונית של רכישת המדפסת. עם זאת, קיימות הוצאות נלוות רבות. מאחר ונתונים מראים כי כ50-60% מהוצאות המשרד הן על סחורה מתכלה (כמו נייר, דיו, עטים, מהדקים וכו'), חשוב לזכור כי הציוד למדפסת הופך בטווח הארוך להוצאה משמעותית.

מסלולי השכרת מדפסת כוללים לרוב אספקת נייר, דיו (כאשר השירות עשוי להיות מעט יקר יותר עבור מדפסת צבעונית) ושירותי תחזוקה ותיקונים שוטפים. במובן הזה, השכרת מדפסת מאפשרת לך להרוויח פעמיים.

ראשית, תחום שלם בניהול המשרד יורד לחלוטין מהראש ומנוהל על ידי גורם מקצועי.

שנית, קל בהרבה לתכנן את ההוצאות עבור המדפסת שלך באמצעות מסלול בתשלום קבוע ולכלול אותן בתזרים המזומנים שלך.