עימותים בצמרת משרד הבריאות: כמה נדבקו בנגיף?

סגן מנכ"ל המשרד הצהיר שלהערכתו יש בארץ 50 אלף חולים. המנכ"ל משה בר סימן טוב סתר את דבריו: "הערכה חסרת שחר".

ערוץ 7 , כ"ח באדר תש"פ

משה בר סימן טוב
משה בר סימן טוב
צילום: פלאש 90

במהלך הדיון הארוך שכינס ביום שני ראש הממשלה נתניהו בעניין הטלת ההגבלות החדשות על האזרחים התרחש ויכוח בין מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב לבין המשנה שלו איתמר גרוטו מול כל משתתפי הישיבה לגבי היקף ההדבקה בקורונה בישראל.

על פי הדיווח של ברק רביד בחדשות 13 במהלך הדיון העריך המשנה למנכ"ל משרד הבריאות איתמר גרוטו כי מספר הנדבקים האמיתי בישראל הוא פי 50 מהמספר שידוע כרגע. "להערכתי 50 אלף חולים", אמר גרוטו.

נתניהו הופתע מהדברים. "לא הבנתי, תחזור על זה. למה אתה מתכוון?", אמר נתניהו. גרוטו חזר על הדברים: "להערכתי יש 50 אלף חולים".

בשלב הזה התערב בדברים מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב וסתר את הדברים שאמר המשנה שלו בטענה שהיא הערכת חסר של המצב. "אין בישראל 50 אלף נדבקים", אמר בר סימן טוב. "אנחנו אולי טועים אבל לא בפער כזה. איך יודעים את זה? לפי מספר החולים בבתי החולים. לכן אין להערכה הזו כל שחר".

בר סימן טוב טען כי העובדה שיש 30 מונשמים מצביע על כך שמספר הנדבקים קטן בהרבה והאחוז של חולים קשים מתוך כלל הנדבקים גבוה יותר.

על פי הדיווח בדיון יצא שר הבריאות יעקב ליצמן נגד אנשי משרדו, "לדעתי אנחנו במצב טוב יותר", אמר, "לא צריך סגר מלא אלא רק על מי שמעל גיל 70. צריך לשקול צעדים נוספים אבל לא סגר מוחלט על האוכלוסייה. הציבור עוד לא התרגל לצעדים הקודמים", הוסיף ליצמן.