קורבן חמישי לקורונה
הלל משה, בן 76 מיהוד, נפטר בבית החולים שיבא

גבר בן 76 שסבל ממחלות רקע נפטר הלילה בבית החולים שיבא בתל השומר. הוא היה מאושפז בטיפול נמרץ מיום שני האחרון.

ערוץ 7 , כ"ט באדר תש"פ | עודכן: 10:38

בית חולים
בית חולים
צילום: ISTOCK

הלל משה, תושב יהוד בן 76 שנדבק בנגיף הקורונה וסבל ממחלות רקע נפטר הלילה (רביעי) בבית החולים שיבא בתל השומר.

מהמרכז הרפואי שיבא נמסר: ''לצערנו הלילה נפטר חולה קורונה אשר היה מאושפז ביחידה המיוחדת לטיפול נמרץ לחולי קורונה. האיש בן ה-76 סבל ממחלות רקע משמעותיות והיה מאושפז בבית החולים מיום שני האחרון. אנו משתתפים בצערה של המשפחה''.

רעייתו של משה מאושפזת גם היא בבידוד בשיבא לאחר שהתברר כי היא חלתה בנגיף.

זהו חולה הקורונה החמישי שנפטר בישראל, והרביעי שנפטר ביממה האחרונה. נכון לשעה זו אובחנו בישראל 2030 חולי קורונה. 37 מהם במצב קשה.

ראובן בן משה, בן 87 מפתח תקווה, נפטר אתמול בבית החולים מעייני הישועה. הוא סבל ממחלות רקע, נדבק בקורונה ונפטר עם הגעתו לבית החולים.

אתמול גם נפטר משה אורנשטיין, בן 87, דייר בבית הדיור המוגן "נופים" בירושלים, שהיה מאושפז במצב קשה בבית החולים הדסה עין כרם בבירה.

מהדסה נמסר: "מדובר במטופל עם מחלות רקע שונות, לרבות סוכרת, דמנציה ואף אירוע מוחי שעבר. המטופל הובא להדסה מבית אבות שבו התגורר כשהוא כבר מאובחן עם הנגיף ואינו חש בטוב מזה זמן''.

אתמול בצהריים נפטרה מלכה קבע בת ה-67 שאושפזה לפני כשבוע בבית החולים וולפסון לאחר שנדבקה בקורונה. קבע היתה מאושפזת במחלקת טיפול נמרץ והתמודדה עם מחלת רקע קשה.

"צוות הטיפול הנמרץ שלנו נלחם על חייה במסירות רבה, אך מצבה הידרדר ולמרות טיפול אינטנסיבי היא נפטרה", נמסר מבית החולים. "אנחנו משתתפים בצערה של המשפחה, נמסרה להם הודעה בנושא וצוותי העבודה הסוציאלית שלנו בקשר עימם".

בשבת האחרונה נפטר בבית החולים שערי צדק אריה אבן, ניצול שואה בן 88 מירושלים, לאחר שנדבק בנגיף הקורונה. אבן התגורר בבית הדיור המוגן "מגדל נופים" בבירה.

בתוך כך, הממשלה אישרה הלילה (רביעי) את הגבלות החירום החדשות למאבק בנגיף הקורונה. בתום ישיבת ממשלה טלפונית שנמשכה כ-6 שעות הוחלט כי התקנות החדשות ייכנסו לתוקפן הערב והנוסח המלא שלהן יתפרסם במהלך היום לאחר השלמת עריכת התיקונים הנדרשים על ידי גורמי המקצוע.

במסגרת התקנות יציאה לזמן קצר תתאפשר עד למרחק של 100 מטרים מהבית. בכל הקשור למסעדות ובתי קפה, משלוחים ימשיכו לפעול במתכונת הנוכחית, אך נאסר לאסוף את הארוחות מהמסעדה, ובתי העסק ייאלצו להפעיל שליחים כדי להישאר פתוחים.

שירותי התחבורה הציבורית יצומצמו באופן משמעותי ורק לצרכים שאליהם הותרה היציאה מהבית. נסיעה ברכב פרטי תוגבל לשני בני אדם ומקומות העבודה יחוייבו להציב עמדה למדידת חום לנכנסים ולאסור כניסת אדם שחום גופו עולה על 38 מעלות. כמו כן יאפשר הליך משפטי והעברה של קטין מהורה להורה במקרה שההורים גרושים.

יציאה לחתונה, ברית, תפילה או לוויה יאושרו - אך רק במקום פתוח ועם לא יותר מ-10 אנשים, כאשר כל אחד במרחק של 2 מטרים זה מזה.

בהנחיות החדשות נקבע כי בתי הכנסת ייסגרו וכי התפילה תותר בחוץ בלבד. גם מקוואות ייסגרו.

הפרת התקנות היא עבירה פלילית עד שנת מאסר, ולבעלי עסקים שיפרו את הנהלים יחולקו קנסות באלפי שקלים.

מוקדם יותר נודע כי בתום פגישות שהתקיימו בין ראשי משרדי האוצר, החינוך וראש הממשלה הוסכם כי הנהלת הסתדרות המורים תאשר מחר את הצעת ראש הממשלה על המתווה שיאפשר חזרה מיידית ללמידה מרחוק.

במסגרת ההסכמות נקבע כי עובדי ההוראה, בכל מערכת החינוך, מגני הילדים ועד כתות י' בחטיבה העליונה (כולל בתי"ס יסודיים וחט"ב) יקבלו שכר מלא עד תום חופשת הפסח.