צפו: תפילה עולמית לעצירת המגפה

מיליוני יהודים ברחבי העולם השתתפו באופן וירטואלי בתפילה עליה הכריזו הרבנים הראשיים למען עצירת התפשטות נגיף קורונה.

ערוץ 7 , כ"ט באדר תש"פ | עודכן: 19:49

אחר הצהריים (רביעי) נערכה תפילת ענק בכל רחבי העולם בעקבות התפשטות נגיף הקורונה. התפילה הועברה בשידור חי למיליוני יהודים המכונסים יחד וירטואלית, כל איש בביתו.

התפילה התקיימה בהובלת הרבנים הראשיים לישראל דוד לאו ויצחק יוסף ויקחו בה חלק רבנים בכירים וראשי קהילות יהודיות בארץ ובעולם בהם רבה הראשי של צרפת הרב חיים קורסיה, הרב הראשי לרומא- איטליה רוקארדו די סגני, הרב הראשי לבייג'ינג - סין שמעון פרונדליך, רב קהילת ישורון ניו יורק הרב הסקל לוקשטיין, רבה של ריו דז'אנרו- ברזיל, רבה של צפת הרב שמואל אליהו, מנכ"ל OU הרב אבי ברמן ועוד.

התפילה המלאה

ירדן לייטנר, בן 21, תלמיד מישיבת עלי הגה את המיזם יחד עם חבריו. "בימים טרופים כאלה, כשעם ישראל מסוגר איש בביתו, הבנו שאפילו לערוך עצרת תפילה במעמד גדולי הרבנים ‏אי אפשר היה בגין איסור התקהלות. ‏אבל אז החלטנו שאדרבא, ‏לא רק שהוירוס לא ימנע ממנו להתקהל, ‏אלא שאנחנו נתאחד כמו שעם ישראל לא התאחד מעולם".

"‏בתפילה עולמית ביחד עם יהודי כל התפוצות, עם אחד בלב אחד נעשה שידור ישיר של קריאת תהלים למלחמה במגיפה ולהחלמת החולים. ואכן קיבלנו את ההסכמה של כל גדולי הרבנים מהארץ ומהעולם להוביל את התפילה. כשעם ישראל מאוחד אין אתגר שלא נוכל לו", הוסיף לייטנר.

רבה הראשי של ישראל, הרב דוד לאו, פרסם פנייה לציבור לקראת התפילה. "בשעה זו עלינו לעשות חשבון נפש. כיהודים מאמינים בני מאמינים אנו יודעים כי יד ההשגחה העליונה עושה זאת והיא באה לומר לנו משהו, 'אין אדם נוקף אצבעו מלמטה אלא אם כן מכריזין עליו מלמעלה'.

''המצב קשה, כולם חוזים את להט החרב המתהפכת שמכה בכל רחבי תבל. בעת כזאת, בד בבד עם הקפדה מלאה על הנחיות גורמי הרפואה, על כל אחד לבחון דרכו ולהיטיב מעשיו, הן במצוות שבין אדם לחברו הן מצוות שבין אדם למקום".

הרב לאו פירט: ''בתפילת המנחה נתפלל את סדר הסליחות המקובל לישועה מדורי דורות, סדר תפילת יום כיפור קטן (גם יחיד יאמר. כשאת אמירת י"ג מידות רחמים יש לומר בטעמי המקרא כאדם הקורא בתורה). וה' הטוב יאזין תפילתנו ויעננו ויפדנו מכל גזירות קשות, יושיע ברחמיו הרבים את עמו ישראל ואת כל בני תבל הזקוקים לכך".

גם איגוד רבני קהילות המונה מאות רבנים, רבניות וחברי קהילות מכל רחבי הארץ, משתתף בתפילה.

יו"ר איגוד רבני קהילות הרב עמיחי אליהו אמר: "אני נרגש מהיוזמה הזו. מול מגיפה שמתפשטת בכל רחבי העולם ומטילה אימה על רבים, יש צורך להעניק תקווה, לחזק את האמונה, להתחבר בלבבות למרות המרחק הפיזי ולפנות למי שיכול להביא את הרפואה לעולם''.