איימן עודה משתלח ביולי אדלשטיין: "סמרטוט"

יו"ר הרשימה המשותפת תקף את יו"ר הכנסת בשל התעלמותו מפסיקת בג"ץ, ''לא היית שורד דקה בתור ערבי''.

חזקי ברוך , כ"ט באדר תש"פ

איימן עודה
איימן עודה
צילום: David Cohen/Flash90

יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה תקף בחריפות את יו"ר הכנסת היוצא, יולי אדלשטיין, בשל סירובו לקיים את פסיקת בג''ץ ולהצביע במליאת הכנסת על זהות יו"ר הכנסת ה-23.

''יולי הסמרטוט, יש לך מושג כמה פסיקות בג״ץ רצינו לזרוק מהחלון? לא היית שורד דקה בתור ערבי. אבל יותר גרועים מאדלשטיין הם אלה שלא רוצים להפוך עליהם את השולחן בזמן שכל הבית עולה באש. פחדנים. עלובים. משת״פים של הפיכה", כתב עודה בטוויטר.

גם ח"כ יאיר לפיד מכחול לבן, שותפו של עודה לגוש השמאל, תקף את אדלשטיין: ''יו"ר כנסת שמפר צו של בית המשפט העליון זו אנרכיה. נתניהו שלח את יולי לשרוף את הדמוקרטיה? איפה חברי הכנסת ההגונים של המחנה הלאומי? אנחנו נגן על הדמוקרטיה בכל דרך''.

במחנה הלאומי גיבו את החלטת יו"ר הכנסת להתפטר. "כפיים גנץ, לפיד, אשכנזי, בוגי וליברמן, הצלחתם. אתם חתומים בדפי ההיסטוריה על אחד המהלכים השפלים ביותר שידעה הדמוקרטיה הישראלית. קחו את זה מכאן - מיעוט יהודי יחד עם רשימת תומכי הטרור", אמרה שרת התרבות מירי רגב.

סגן שר הביטחון אבי דיכטר (הליכוד) אמר ''גאה בך יולי על שהלכת עם האמת שלך. פעלת בממלכתיות מתוך אחריות וכבוד לעצמאות הכנסת וכלל רשויות השלטון''.

ח''כ יואב קיש (הליכוד) אמר כי ''החלטתו של יו"ר הכנסת הצליחה למנוע מלחמת רשויות והיא מכבדת אותו ואת הליכוד. יולי תודה רבה על שנים של הובלת הכנסת באופן ממלכתי, מקצועי וראוי. את הרפורמה הנדרשת כל כך במערכת היחסים של הרשות המחוקקת והשופטת נעשה בחקיקה''.

שר הכלכלה אלי כהן (הליכוד) אמר כי ''יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין פעל בצורה ממלכתית ומכבדת אל מול ההתערבות הבוטה של בג"ץ, שמהווה פגיעה קשה בעקרון הפרדת הרשויות, ופוגעת אנושות באמון הציבור בו. עוד פרי באושים של שיתוף הפעולה של כחול לבן והרשימה המשותפת, בזמן שאנו עסוקים בחיי אדם ובמלחמה בנגיף הקורונה''.

ח''כ אופיר סופר מ''ימינה'' אמר כי ''התפטרותו של יולי מבטאת את השבר הגדול בו נמצא עם ישראל. יולי אסיר ציון, ממלכתי, נאמן ארץ ישראל, עם ישראל ותורתו. אין ראוי ממנו לכהן כיו"ר הכנסת בעת הזו. אופן התפטרותו הינו קריאה נוספת לכולנו נבחרי הציבור להתעשת ולפעול להקמת ממשלת חירום לאומית''.