נתניהו הודיע: ישראל בדרך להסגר מלא

ראש הממשלה נתניהו הודיע כי אם לא תירשם ירידה במספר הנדבקים בנגיף, בתוך ימים ספורים יוטל הסגר מלא על אזרחי ישראל.

ערוץ 7 , כ"ט באדר תש"פ | עודכן: 20:52

ראש הממשלה בנימין נתניהו אומר הערב (רביעי) כי אם בתוך ימים ספורים לא תירשם ירידה במספרי החולים החדשים בקורונה, לא יהיה מנוס מלהטיל הסגר מלא על האוכלוסיה האזרחית בישראל.

"הצעדים שאנחנו עשינו כאן בישראל נעשים בכל העולם, אבל אין בהם די כי מספר החולים מכפיל את עצמו כל שלושה ימים. בעוד שבועיים אנחנו עלולים למצוא את עצמנו עם אלפי חולים שרבים מהם יהיו בסכנת מוות. לכן, אני כבר אומר לכם, אם לא נראה שיפור מיידי במגמה - לא יהיה מנוס מלהטיל הסגר מלא, למעט צרכים חיוניים כמו מזון ותרופות. זה עניין של יממות ספורות אנחנו עושים את כל ההכנות לכך - הלוגיסטיות והמשפטיות".

הוא פנה לאזרחים ואמר, "אני אומר את זה בצורה הכי ברורה: חייבים להישאר בבית. נשארים בבתים - נשארים בחיים. כולם חייבים לציית, אין הנחות. ונשמרתם מאוד לנפשותיכם. מה שנדרש מכל אחד מעבר לציות להנחיות הוא משמעת עצמית קפדנית. אם לא תתגייסו לשמור על עצמכם ועל המשפחות שלכם יהיה כאן אסון. אל תצאו מהבית וגם בתוך הבתים הקפידו על ההנחיות. אלה לא זוטות, אלא דיני נפשות".

"אזרחי ישראל, אתם מכירים את האמירה כל המציל נפש אחת - כאילו הציל עולם ומלואו. בקורונה, יש לאמירה הזו גם צד אכזרי - כל המדביק נפש אחת כאילו הדביק עולם ומלואו", הוסיף.

ראש הממשלה הודיע הערב כי ביממה הקרובה יפרסם תוכנית כלכלית נרחבת שתסייע לעצמאים, לשכירים, לבעלי העסקים ולמובטלים. "אני שומע את המצוקה של אזרחי ישראל. אנחנו נעזור לכם ונדאג לכם", אמר.

נתניהו פנה ליו"ר כחול לבן, בני גנץ, בקריאה להקמת ממשלת אחדות. "יש תסיסה גדולה בכל חלקי העם. צריך לשים את זה בצד. אנחנו עם אחד ומדינה אחת וצו השעה היא אחדות. אני קורא להקים מייד ממשלת אחדות לאומית כדי לטפל במשבר".

"עברנו את פרעה - ולמרות שהקרב יהיה קשה נעבור גם את הקורונה", סיים נתניהו את דבריו.