הרב נחמיה וילהלם
הרב נחמיה וילהלם צילום: ערוץ 7

שליח בית חב"ד בבנגקוק, הרב נחמיה וילהלם פנה הערב (רביעי) במכתב אישי למטיילים ולידידי חב"ד תאילנד וסיפר על ההגבלות כתוצאה מנגיף הקורונה.

"ידידיי היקרים, אחיי ואחיותיי, חשבנו שנצליח להמשיך עם סעודות שבת משמחות ציבוריות בפינה הקטנה שלנו של העולם, אולי הווירוס ישכח מאיתנו וייתן לנו להשאיר אי של שפיות בתוך האי שפיות.

''בשבוע שעבר לראשונה מאז הוקמה חב"ד תאילנד לפני קרוב לשלושים שנה, היינו מוכרחים להודיע על הפסקת סעודות השבת המפורסמות בבתי חב”ד תאילנד".

"אם חס ושלום לא יהיה שינוי לטובה עד פסח, נצטרך לבטל מסורת ותיקה ושמחה של סדר פסח ציבורי רב משתתפים ולעבור למודל אחר, אינטימי וביתי אבל בלי האחדות הנפלאה הנוצרת על ידי ההשתפות של אלפים. ההפרעה שמשבשת את החיים בכל העולם העמיקה את האפקט עלינו. זה בדיוק הזמן שלא ניפול לחשש ודאגות אלא נתעודד ביחד, חב"ד ושמחה הן שתי מילים נרדפות, ולא נשאיר אותך חס וחלילה עם הרגשת עצב", מוסיף הרב וילהלם.

לדבריו, "כל העולם כולו גשר צר מאוד. 'שמעתי את המלים האלו עשרות, מאות, אלפי ואולי רבבות פעמים, אבל אף פעם לא קלטתי עד כמה כל העולם שלנו באמת גשר אחד המתחיל בקצה אחד של העולם וממשיך עד קצהו השני.

''המיקרוב קורונה שתקף את כל העולם הוכיח לנו עד כמה אנו באמת עולם אחד. אוקיי, ואם העולם הוא גשר, למה אמור להיות מפחיד? אולי כעת אנו יודעים ממה הפחד. מזה שבצד אחד של העולם אנשים נדבקו בנגיף ובקצה השני בעולם אנשים חולים, מזה שאתה יכול להקפיד על אמצעי הזהירות אבל אם מישהו אחד בסוף העולם לא שמר על כללי הזהירות, התוצאות מגיעות לסוף הגשר ואף אחד לא חסין".