הודה ברצח 51 מוסלמים

אזרח אוסטרלי שרצח 51 בני אדם בשני מסגדים בשנה שעברה אך הכחיש מאז מעורבות, שינה במפתיע את גרסתו והודה בביצוע הפיגועים.

ניסן צור - ערוץ 7 , א' בניסן תש"פ

הודה ברצח 51 מוסלמים-ערוץ 7
כלא
צילום: אייסטוק

שנה לאחר שרצח 51 מוסלמים שהתפללו בשני מסגדים בעיר כרייסטצ'רץ' בניו זילנד, החליט אתמול האזרח האוסטרלי ברנטון טרנט לשנות את גרסתו ולהודות בביצוע הפיגועים, לאחר שבמשך שנה מאז מסע הרצח טען בתוקף כי לא היה מעורב בהם.

בתאריך 15 במרץ בשנה שעברה חדר טרנט, מדריך כושר אוסטרלי, כאשר הוא חמוש בבגדי צבא ונשקים אוטומטיים אל שני מסגדים בעיר קרייסטצ'רץ' בניו זילנד ופתח בירי אל עבר מאות המתפללים ששהו בשני המסגדים באותה עת. הוא הצליח לרצוח 51 מהם, בהם גם ילדים, ופצע עוד 49 בני אדם.

טרנט גם שידר את כל מהלך הפיגועים בשידור חי בדף האינסטגרם שלו, וזמן קצר לפני שיצא למסע הרצח פירסם מאמר בן 73 עמודים נגד המוסלמים ונגד ההגירה המוסלמית למדינות העולם השונות. מאז נעצר בחשד לביצוע הפיגועים הכחיש טרנט כל מעורבות בהם וטען כי לא הוא ביצע את הפיגועים במסגדים.

אלא שבשינוי מפתיע החליט אתמול טרנט להודות במהלך דיון בית משפט שהתקיים בוידאו עקב הסגר בניו זילנד בגלל הקורונה, ואמר כי הוא אכן זה שביצע את שני הפיגועים ואחראי למותם של 51 מתפללים מוסלמים. בעקבות ההודאה, בוטל משפטו של טרנט שהיה אמור להתחיל בתאריך 2 ביוני ועורר עניין עצום בניו זילנד, ובית המשפט יגזור בימים הקרובים את עונשו שאמור להיות מאסר עולם.

ראש ממשלת ניו זילנד, ג'סינדה ארדרן, אמרה כי ההודאה המפתיעה של טרנט מהווה "הקלה עבור המשפחות" כדבריה. "ההודאה באשמה היום תספק מעט הקלה למשפחות שחייהם טולטלו על ידי מה שקרה ב-15 במרץ שנה שעברה", אמרה ארדרן.