אייכלר: "אדלשטיין נלחם בנגיף המשפטי"

"יולי אדלשטיין התייצב על משמרתו כגיבור, אסיר ציון שמגן בחזית המלחמה נגד חיסולה של הדמוקרטיה בישראל", הסביר ישראל אייכלר

מיכל לוי , א' בניסן תש"פ

ישראל אייכלר
ישראל אייכלר
צילום: קובי ריכטר/TPS

ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) הגיב להתפטרותו של יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין וטען כי התייצב על משמרתו כגיבור, "אסיר ציון שמגן בחזית המלחמה נגד חיסולה של הדמוקרטיה בישראל", כלשונו.

"כמו ברוסיה הסובייטית, אדלשטיין נלחם בנגיף המשפטי, המחסל בשיטתיות את המישטר הדמוקרטי במדינת היהודים, צעד אחר צעד, עד הסוף המר, לצהלת שוחרי פלשתין. ההחלטה של בג"ץ לקבוע סדר יום של הפרלמנט, הופך את הכנסת לדומה (פרלמנט בובות) בקרמלין".

לדבריו, התערבות שליטים בלתי נבחרים על ידי הציבור, בהחלטות הדמוקרטיות של הכנסת היא הפיכה שלטונית. "מי שקשוב לרחשי לב הציבור היהודי, יודע שרוב אזרחי ישראל רואים באדלשטיין גיבור לאומי על מעשהו האמיץ.

"באף מדינה דמוקרטית לא היו מאפשרים התערבות כזו, בהליך פוליטי ציבורי. אם לא הייתה עכשיו סכנת הקורונה, הימין היה מוציא בקלות מיליוני אזרחים לרחובות, בניסיון אחרון למנוע הפיכה משטרית דיקטטורית. למזלנו רוב מוחלט של אזרחי ישראל מבינים שהצלת חיי אדם מהמגיפה, חשובים יותר מהפוליטיקה, ולא ניתן להתעלם מן המגיפה בשום מחיר.

אייכלר הזכיר: "לפני כשנתיים תיארתי על במת הכנסת, את ההפיכה השלטונית המשטרתית והמשפטית נגד ראש הממשלה הנבחר. ראינו את השלבים הבלתי חוקיים, שביצעו המורדים במדים, עד לנעיצת המסמר האחרון על ידי לובשי הגלימות השחורות מורדי הבג"צ.

"היום אנו עדים לשלבי הגסיסה האחרונים של הדמוקרטיה הישראלית, לפרפור המת רגע לפני שהוא נופח את נשמתו. אם אדלשטיין לא ינצח את המהפכנים בבג"צ ולא תקום ממשלה חוקית, שתבחר את יו"ר הכנסת החדש, שייבחר על ידי רוב החכי"ם, לא יהיה פרלמנט. רוסיה תהיה כאן ואיראן תצהל בשמחה.

"מדינת ישראל בשלטון המשפטנים, היא בעלת משטר אנטי דמוקרטי ואנטי יהודי. זכותם של הפלשתינים וליברמן להקים ממשלה עם לפידי כחול לבן. יש להם רוב שנבחר כחוק. אבל למשפטנים אין שום זכות להתערב בכנסת.

את דבריו חתם: "בשעה שאזרחי ישראל, ללא הבדל דת וגזע, מסוגרים בבתים, מבוהלים וחולים, מוצאים המהפכנים זמן מתאים לחולל את ההפיכה, בצל המשבר הבריאותי הגדול ביותר. בדיוק כך נראית סופה של מדינה דמוקרטית. גם רוסיה הסובייטית, קמה בשם "הדמוקרטיה העממית, של מדינת כל אזרחיה".