הפשרה שתאפשר את המשך המו"מ

בליכוד ובכחול לבן דנים באפשרות שבני גנץ עצמו ימונה לתפקיד יו"ר הכנסת כדי להמשיך את המגעים בין שתי המפלגות.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , א' בניסן תש"פ

בליכוד ובכחול לבן דנים בשעה זו באפשרות שבני גנץ עצמו ימונה לתפקיד יו"ר הכנסת, כסוג של פשרה שאמורה לאפשר את המשך המגעים בין המפלגות.

בין שתי המפלגות יש מחלוקות גדולות כמו על תיק המשפטים שבליכוד ביקשו לשמור את התיק ברשותם, ובכחול לבן לא מוכנים להתפשר. בנוסף יש ויכוחים על קווי יסוד ועל תיק ביטחון הפנים.

ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) הזהיר הבוקר את מפלגת כחול לבן בוועדה המסדרת, "ראש הממשלה הולך להודיע שמהרגע שיתמנה יו"ר כנסת מטעמכם שלא בסיכום, כל הדיונים על ממשלת אחדות יפסקו. ברכות למשותפת על ההישג שמנעה ממשלת אחדות".

הלילה פורסם כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ שוחחו והחליטו לקדם את המגעים לאחדות.

על רקע ההחמרה במגיפת הקורונה וקריאתו של נשיא המדינה, השניים הנחו את צוותי המו"מ לחזור לשולחן הדיונים מחר בכדי לבחון אפשרות של הקמת ממשלת חירום לאומית. זאת לאחר נתק של שבוע בין צוותי המשא ומתן של הצדדים.

קודם לכן, התייחס הנשיא ריבלין למשבר הפוליטי החריף בישראל. "אנו עדים בימים אלה להתנגשות חריפה ביותר בין הרשויות - הרשות השופטת והרשות המחוקקת. עם זאת, למרות השסע העמוק בין המחנות ולמרות הרטוריקה החריפה בין הצדדים, אני יודע כי רובה ככולה של ההנהגה הישראלית, מימין ומשמאל, יודעת שחובה על כולנו לציית לצווי בית המשפט", אמר ריבלין.

הנשיא הוסיף ביקורת על יו"ר הכנסת היוצא יולי אדלשטיין. "גם אם סבור מאן דהוא כי שגה בית המשפט בהחלטתו. תהא אשר תהא המחלוקת בינינו, עלינו להבטיח תמיד כי כללי המשחק הדמוקרטי שבלעדיהם חרב הבית, נשמרים ויישמרו. עתה, משיתפטר יו"ר הכנסת אני בטוח שהוראת בג"ץ תכובד והדמוקרטיה הישראלית תצא מחוזקת מתקופת מבחן קשה זו".