נפתלי בנט: מברך את גנץ על הצעד האמיץ

שר הביטחון הגיב להצטרפותו המסתמנת של בני גנץ לממשלת אחדות, ''הדיווחים על שיח תיקים הם פייק ניוז מוחלט''.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , א' בניסן תש"פ

נפתלי בנט: מברך את גנץ על הצעד האמיץ-ערוץ 7
בנט ונתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר הביטחון נפתלי בנט בירך את בני גנץ על הצטרפותו המסתמנת לממשלת אחדות עם הליכוד.

''אני מברך את בני גנץ על הצעד האמיץ של כניסה לממשלת אחדות בראשות נתניהו. זה הדבר הנכון לישראל בעת חירום זו. הדיווחים על שיח תיקים הם פייק ניוז מוחלט. ראש הממשלה או מי מטעמו לא דיברו איתי או עם מישהו מטעמי על כלום", אמר בנט.

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' (ימינה) הגיב: ''נראה שסוף סוף גנץ מפתח עמוד שדרה, מתנתק מלפיתת החנק של לפיד ויעלון, ומתחיל לנהוג באחריות לאומית. קורטוב של אופטימיות זהירה''.

בעקבות דיווחים ולפיהם בני גנץ יתמנה לשר החוץ וגבי אשכנזי יקבל את תיק הביטחון, בליכוד אמרו כי ''הדיווחים על פרטי המו״מ הם בגדר שמועות בלבד''.

במקביל, חברי הכנסת ממפלגות יש עתיד ותל"ם הגישו בקשה להתפצל מחוסן לישראל, מפלגתו של בני גנץ.

ח"כ יאיר לפיד אמר לאנשי מפלגתו: "גנץ החליט לפרק את כחול לבן כדי לזחול לממשלה של נתניהו. אין דרך להבין את זה".

חברי יש עתיד גם יצאו מקבוצת הוואטסאפ המשותפת של כחול לבן. "סמוטריץ' מתאים להם. כפפה ליד. מאחל לכם בריאות", כתב ח''כ מיקי לוי לפני שעזב. ח"כ פנינה תמנו שטה כתבה "מתפללת שיהיה הכי טוב לעם ישראל ולחברה הישראלית בעזרת ה'".

בשמאל תקפו בחריפות את בני גנץ בשל הצטרפותו המסתמנת לממשלת אחדות עם הליכוד. יו"ר מרצ ח"כ ניצן הורוביץ אמר כי "גנץ הפך למשת"פ של הנאשם מבלפור. על הבטחה אחת ויחידה בנה את עצמו בני גנץ – אלטרנטיבה שלטונית. כניסה לממשלת נתניהו היא יריקה בפרצופם ובגידה באמון של מצביעי כחול לבן וגוש המרכז שמאל כולו.

''גנץ הפנה היום עורף ליותר ממחצית הציבור בישראל. זה מעשה חמור שיש עימו קלון פוליטי וציבורי. בחרתם גנץ? קיבלתם את נתניהו על כתבי האישום שלו את רפי פרץ, סמוטריץ ורגב''.

סיעות ישראל ביתנו, העבודה-מרצ והרשימה המשותפת הודיעו כי יחרימו את ההצבעה על מינויו של בני גנץ ליו"ר הכנסת.