בקבוקי התבערה על הכביש
בקבוקי התבערה על הכביש דוברות המשטרה

בני נוער יהודים רעולי פנים השליכו אמש (חמישי) שלושה בקבוקי תבערה על רכב ''סוואנה'' של לוחמי משמר הגבול סמוך ליצהר שבשומרון.

אחד מבקבוקי התבערה פגע ברכב הממוגן אך אין נפגעים בקרב כוחותינו. נזק קל נגרם לשמשת הרכב.

כוחות גדולים של מג"ב וצה"ל מבצעים סריקות במקום לאיתור הפורעים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב "אני מגנה בתוקף את אירוע האלימות החמור נגד כוח מג"ב שבוצע בלילה. כוחות הביטחון שומרים על כולנו. זה פשע בכל עת, אבל פשע כפול ומכופל בעת הזאת כשכוחות מג"ב והמשטרה מסייעים לנו לצלוח את משבר הקורונה".

שר הביטחון נפתלי בנט אמר "בושה וחרפה. אירוע האלימות ביצהר הוא מעשה חמור מאין כמותו. לא אקבל שום גילוי אלימות, בשום מצב ובשום תנאי, ובוודאי שלא כנגד כוחות הביטחון שעומדים על המשמר ומגינים על ביטחון ישראל. הוריתי לכוחות הביטחון לפעול בכל דרך על מנת לאתר את הפושעים ולמצות איתם את הדין".

במשמר הגבול אומרים כי ''מדובר באירוע טרור חמור מאוד ובעליית מדרגה קיצונית בכל הקשור לאלימות המופנת כלפי הלוחמים שפועלים לאכיפת החוק ולשמירה על ביטחון התושבים באזור יצהר.

"לאחרונה התגברה האלימות מצד פורעים תוך ניסיון להמשיך בבנייה בלתי חוקית במאחז 'קומי אורי'. האירוע החמור הזה לא ירתיע מהמשך ביצוע המשימה לאכיפת החוק והסדר בגזרה", נמסר.

צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה

אתמול בבוקר התקהלו עשרות פעילי ימין במאחז ''קומי אורי'' הסמוך ליצהר בשומרון, תוך הפרת צו שטח צבאי סגור ובניסיון לשפץ את בית הכנסת במקום. מהמשטרה נמסר כי המתפרעים יידו אבנים, הבעירו צמיגים, תקפו שוטרים וחסמו צירים.

במהלך הפעילות של לוחמי מג"ב נעצרו חמישה חשודים בגין הפרת צו שטח צבאי סגור ותקיפת השוטרים שפעלו במקום. הלוחמים פיזרו את ההתקהלות והשיבו את הסדר.