אחמד טיבי: נהיה אופוזיציה לממשלה נוראית

בשמאל מאוכזבים מחבירת בני גנץ לממשלת אחדות עם נתניהו. מרב מיכאלי: "ההיסטוריה מלאה באנשים שהאמינו לנתניהו, איפה הם היום?".

ערוץ 7 , ב' בניסן תש"פ

אחמד טיבי: נהיה אופוזיציה לממשלה נוראית-ערוץ 7
אחמד טיבי
צילום: חזקי ברוך

חבר הכנסת אלון שוסטר מ"חוסן לישראל" אומר הבוקר (שישי) כי יושב ראש מפלגתו בני גנץ בחר להצטרף לממשלה בראשות בנימין נתניהו שכן החלופה היחידה היא בחירות רביעיות.

לרן בנימיני בכאן רשת ב' אמר שוסטר כי הוא מקווה שראש הממשלה יקיים את התחיבותו לרוטציה אך הוא אינו בטוח שכך יקרה: "אני מאמין בבני גנץ. אין לי ברירה אחרת".

חברת הכנסת מרב מיכאלי מהעבודה־מרצ אמרה כי ההיסטוריה מלאה באנשים שהאמינו לנתניהו, "ואיפה הם היום? האם לא נלמד שום דבר מהניסיון של ההיסטוריה".

לטענתה משבר קורונה אינו תירוץ להצטרף לנתניהו אלא להפך, להחליף אותו. "גנץ נתן ממשלה לאדם שלא רק עומדים נגדו כתבי אישום אלא גם הפר עם אדלשטיין צו של בית משפט עליון ואישר מעקב אחרי אזרחים".

חבר הכנסת אחמד טיבי מהרשימה המשותפת הביע אכזבה מהחלטת גנץ. לדבריו גנץ "זחל על הגחון" וכניסתו לממשלת נתניהו משפילה. טיבי חלק שבחים לחבר הכנסת יאיר לפיד מסיעת כחול לבן על התנגדותו למהלך של גנץ והתחייב כי הוא וחבריו יהיו אופוזיציה לממשלה שתקום שאותה הגדיר "נוראית".

"הוא נכשל. כחול לבן הוקמה כדי להחליף את השלטון. זה היה השיח גם של גנץ וגם של כחול לבן וגם של הציבור. היו מאחוריו 61 ח"כים בדיוק בשביל זה".