תושב יצהר למשטרה: תעזרו לנו למגר את הנגע

עזרי טובי מבקש מהמשטרה לסייע לתושבי יצהר למגר את האלימות מצד פעילי ימין נגד כוחות הביטחון. "אני מתבייש ומתנצל בשם כל התושבים".

ערוץ 7 , ב' בניסן תש"פ

כוחות צה"ל והמשטרה ממשיכים במאמצים לאיתור היהודים שיידו אמש (חמישי) שלושה בקבוקי תבערה לעבר רכב של משמר הגבול סמוך ליישוב יצהר בשומרון. לא היו נפגעים בקרב כוחותינו.

עזרי טובי, תושב יצהר ב-17 השנים האחרונות, הביע התנצלות על המקרה החמור וביקש מהמשטרה לסייע במיגור האלימות מצד פעילי הימין המתגוררים בשולי יצהר. "אני מתבייש ומתנצל בשם כל התושבים".

גורם ביטחוני אמר בעקבות התקרית: "להוציא מהלקסיקון 'נערים ועבריינים'. מי שמיידה בקבוק תבערה אל עבר כוחות הביטחון ששומרים עליהם – אלה מחבלים חסרי פחד".

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' אמר הבוקר (שישי) כי ''כוחות הביטחון עובדים למען עם ישראל לילות כימים. אם חס וחלילה יתברר שמדובר ביהודים שזרקו את הבקת"ב זו בושה גדולה ואני מקווה שהם יתפסו וישבו בכלא הרבה שנים. מחזק את ידי תושבי יצהר הגיבורים".

שר החינוך הרב רפי פרץ אמר כי התקרית האלימה חוצה כל גבול, ''אלימות ופגיעה בחיילי צה״ל אשר עומדים על משמר ארצנו היא בלתי מתקבלת על הדעת, היא עבריינות והיא חילול ה׳. אסור לקבל כזו התנהגות בשום אופן. סומך על כוחות הביטחון כי הפורעים יתפסו וימצו איתם את הדין''.

"בושה וחרפה", הגיב אמש שר הביטחון נפתלי בנט. ''אירוע האלימות ביצהר הוא מעשה חמור מאין כמותו. לא אקבל שום גילוי אלימות, בשום מצב ובשום תנאי, ובוודאי שלא כנגד כוחות הביטחון שעומדים על המשמר ומגינים על ביטחון ישראל. הוריתי לכוחות הביטחון לפעול בכל דרך על מנת לאתר את הפושעים ולמצות איתם את הדין".

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לתקרית ומסר "אני מגנה בתוקף את אירוע האלימות החמור נגד כוח מג"ב שבוצע בלילה. כוחות הביטחון שומרים על כולנו. זה פשע בכל עת, אבל פשע כפול ומכופל בעת הזאת כשכוחות מג"ב והמשטרה מסייעים לנו לצלוח את משבר הקורונה".