מתנדבי Israel-is מסייעים למטיילים שתקועים בחו"ל

העמותה שמכשירה חיילים להסברה ישראלית בטיול שאחרי השחרור פועלת היום בכל דרך אפשרית למען מטיילים ישראלים שתקועים ברחבי העולם

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , ב' בניסן תש"פ

עשרות אלפי ישראלים נמצאים במדינות שונות בעולם עם מחסור בידע והרבה בלבול כיצד עליהם לפעול - מה מצב הקורונה במדינה שהם שוהים? כיצד עליהם לשמור על ההיגיינה בצורה המיטבית? האם לאכול במסעדות? למי לגשת לקבלת טיפול רפואי? אילו החזרים יקבלו מהביטוח?

מלבד מדינות אירופה מדינות רבות נוספות סוגרות את שעריהן, לרבות פרו, קולומביה והפיליפינים, ומטיילים רבים תקועים מבלי יכולת לחזור ארצה, ומכאן עולות שאלות נוספות - איך מוצאים טיסות לישראל? לאחר הנחיתם בארץ, כיצד המטיילים אמורים להגיע לבידוד בביתם מבלי שיבואו במגע עם אנשים אחרים?

על כל שאלות אלו ונושאים רבים נוספים משיבים מתנדבי עמותת Israel-is בחמ״ל המיוחד שפתחו הנותן מענה אנושי ישיר למטיילים הישראלים. החמ״ל עובד באופן ישיר מול נציגי משרד החוץ, משרד הבריאות וחברות התעופה והוא עובד בשיתוף עם משרד החוץ ובהתאם להנחיות המשרד.

בימי שגרה העמותה מכוונת ומדריכה חיילים משוחררים כדי להכשיר אותם להיות שגרירים של ישראל במהלך הטיול שאחרי השחרור.

בעמותה מספרים שמידי שנה ישנם מעל ל-547 אלף יציאות לחו"ל של צעירים בגילאי 20-24, ומדובר בעיקר בחיילים משוחררים.

מייסדי העמותה החליטו על הקמתה לאחר שטיילו בחו"ל, פגשו מטיילים מכל רחבי העולם ונחשפו לתפיסה הבעייתית כלפי מדינת ישראל. הם הבינו שכמוהם, חיילים משוחררים רבים ימצאו את עצמם במהלך הטיול מנסים להסביר את הסיפור הישראלי, והם הבינו שצעירים שיקבלו הכשרה מתאימה, יוכלו להשפיע על מצב ישראל בעולם.