הנהגת יצהר: אירוע חמור ומזעזע, ופועלים למגר את התופעה

ביישוב מתנערים לחלוטין מהשלכת בקבוקי התבערה לעבר לוחמי מג"ב. ראש מועצת שומרון יוסי דגן: ''תושבי יצהר נפגעים מהנוער העברייני''.

ערוץ 7 , ב' בניסן תש"פ

אלוף פיקוד המרכז נדב פדן ויוסי דגן
אלוף פיקוד המרכז נדב פדן ויוסי דגן
צילום: רועי חדי

בהנהגת היישוב יצהר מגנים את השלכת בקבוקי התבערה לעבר כוח משמר הגבול שבוצעה ככל הנראה על ידי יהודים ממאחז ''קומי אורי'' הסמוך ליצהר.

"מדובר באירוע חמור ומזעזע ביותר, ואין להקל בו ראש. אנו מקווים מאוד שלא מדובר בתושבים מהישוב. אנו כקהילה פועלים ונפעל בנחישות כדי למגר אירועים כאלו", אמרו בהנהגת היישוב.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן שוחח עם מפקד פיקוד המרכז אלוף נדב פדן ועם מפקד מג"ב ניצב קובי שבתאי בעקבות זריקת בקבוקי התבערה.

"ההתיישבות כולה, ואני בתוכה, מגבים ומחזקים את ידי צה"ל ולוחמי מג"ב. אנשי ההתיישבות ובראשם תושבי יצהר מוקיעים בשאט נפש אלימות ופגיעה בחיילי צה"ל, מג"ב וכוחות הביטחון", אמר דגן.

''מדובר בנוער נושר ועברייני מאיזורים רבים בארץ, שמגיעים פעמים רבות לאזור יצהר ויוצרים אירועי אלימות וונדליזם שכולנו מוקיעים בתוקף. אני קורא למערכת הביטחון ללכוד אותם ולהעניש בכל חומרת הדין".

דגן הוסיף "היד העבריינית שזרקה את בקבוקי התבערה לא זרקה אותו רק על הרכב של מג"ב, היא זרקה אותו על הראש של תושבי יצהר וכל ההתיישבות. תושבי יצהר הם אנשים טובים ותורמים לחברה, עם אחוזי תרומת הכליה הגבוה ביותר בארץ, שנפגעים מאותו נוער עברייני פעם אחר פעם''.

הרמטכ''ל רא"ל אביב כוכבי קורא להוקיע בכל פה את יידוי בקבוקי התבערה. ״השלכת בקבוקי התבערה לעבר כוחות ביטחון הממלאים את משימתם להגנה על אזרחי ישראל היא אירוע טרור חמור ביותר, המבטא פגיעה באושיות המדינה וחתירה תחת מוסדותיה. יש לגנותו ולהוקיע את מבצעיו בכל פה ולוודא את העמדתם לדין", אמר כוכבי.

"נמשיך לפעול במלוא החומרה הנדרשת, תוך שילוב זרועות עם רשויות האכיפה והחוק, נגד הפשיעה שהפכה טרור, על כל ביטוייה, המהווה פוטנציאל להסלמה בגזרה. אני מבקש לחזק את לוחמי מערכת הביטחון העומדים על משמרם וימשיכו לעשות זאת במקצועיות ובמסירות״, הוסיף הרמטכ"ל.

מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן, אמר כי "בזמן שמדינת ישראל מתמודדת עם אתגרים רבים ובהם נגיף הקורונה, בוחר נוער עברייני בגבעת ׳קומי אורי׳ בדרך הטרור ומיידה בקבוקי תבערה לעבר כוחות משמר הגבול שהיו במשימה בטחונית ביישוב.

''מדובר באירוע חמור ביותר שהיה יכול להיגמר בפגיעה בנפש. נפעל באופן נחרץ מול אותם העבריינים. אני מגנה בתוקף אלימות מכל סוג כלפי אזרחים, שוטרים וחיילים ומחזק את ידיהם של לוחמי משמר הגבול״, הדגיש פדן.

בקבוקי התבערה על הכביש (דוברות המשטרה)