קורונה בצה"ל: נאבקים בנגיף וממשיכים לשמור על עם ישראל

קצין הלוגיסטיקה של אוגדת יהודה ושומרון מספר על השינויים בגזרה בעקבות המגפה, ״עושים הכל על מנת שחיילינו ימשיכו לבצע את משימתם״.

סא״ל חי כפיר , ב' בניסן תש"פ

קורונה בצה"ל: נאבקים בנגיף וממשיכים לשמור על עם ישראל-ערוץ 7
ערוכים לכל התפתחות
צילום: דובר צה"ל

מגיפת הקורונה משפיעה על כל אחת ואחד מאיתנו. היא לא פוסחת על אף תחום חיים או ארגון, ויוצרת תקופה מורכבת ומאתגרת שדורשת מאיתנו תעצומות נפש, אחווה הדדית ופתרונות יצירתיים.

כאנשי לוגיסטיקה בגזרה המבצעית של אוגדת איו״ש, תפקידנו לעשות כל שביכולתנו על מנת לאפשר המשך רציפות תפקודית של כוחותינו, ולספק מעטפת לוגיסטית רחבה, גמישה וזמינה ככל שניתן.

אנחנו פועלים סביב השעון כדי לייצר פתרונות יעילים ולהוציא אותם לפועל. כבר התחלנו בצעדים רבים, כגון חלוקת ציוד מיגון רפואי לחיילים במחסומים ובעמדות החיכוך, רענון מדים לחיילים, רענון מזרונים, ניפוק מכונות כביסה ומייבשים לכל גדוד וחלוקת ערכות היגיינה אישיות לחיילים.

הצבא צועד על קיבתו, ולכן אנחנו דואגים שלא יחסר לחיילים דבר, כמובן תחת הנחיות צה״ל ומשרד הבריאות: שינינו את תפיסתנו בחדרי האוכל - ארגנו אותם כך שבכל רגע נתון לא תיווצר התקהלות, ובשולחנות ישבו עד ארבעה סועדים במרחק של שני מטרים זה מזה.

הקמנו עמדות ״פיתייה״ הכוללות מאכלים מגוונים, בר סלטים ועמדות ברד על פי בחירת הלוחמים. אנחנו מבצעים בדיקות שוטפות במטבחים ודואגים שיישארו סטריליים לחלוטין.

צילום: דובר צה"ל

אנחנו תמיד זוכרים שגם המורל של חיילינו ולכידותם משפיעים באופן ישיר על ביצוע משימתם. לכן, אנחנו מקיימים מדי יום שיחות עם החיילים להבנת המצב וחיבורם למציאות המשתנה, ומגיעים מדי לילה עד אחרון המוצבים בסבבי קפה ומאפה עם דברי מתיקה בין החטיבות. לשימור חוסנן המנטלי של משפחות אנשי הקבע שבאוגדה, אנחנו דואגים שיתאפשר להם קשר רציף עם ילדיהם ועם הבית.

אנחנו ערוכים לכל התפתחות של התחלואה בגזרתנו, ונמצאים בשיח ישיר ושוטף עם ההתיישבות ליצירת הבנה משותפת.

ולבסוף, אנחנו נערכים לחג הפסח בצל המגפה - בהכנות לארוחות החג, בהכשרות מטבחים וחדרים, וכמובן בחלוקת תווי קנייה ואריזות מזון לחיילים הבודדים ואלה הזקוקים לכך.

עם ישראל היקר, בתוך המצב הלאומי המורכב הזה, זכרו תמיד שאנחנו עושים הכל על מנת שחיילינו ימשיכו לבצע את משימתם - לשמור עליכם.

בברכת בריאות וחג פסח כשר ושמח לכל בית ישראל,
סא״ל חי כפיר
קצין הלוגיסטיקה באוגדת איו״ש