קורונה הצילה מבזיון

יצחק רבין כינה את היורדים 'נפולת של נמושות' וצדק. חבל שהיינו צריכים את מגפת הקורונה כדי ששרת התרבות תקבל את ההחלטה הנכונה.

חגי הוברמן , ג' בניסן תש"פ

קורונה הצילה מבזיון-ערוץ 7
חגי הוברמן
צילום: ללא קרדיט

העיתון 'ישראל היום' פירסם השבוע כי הזמר חנן בן ארי הוא הזמר שנבחר להחליף את נינט טייב בטקס השאת המשואות בערב יום העצמאות.

הסיבה: עם פרסום ההנחיות בדבר חובת בידוד על הבאים לישראל ממדינות שונות ברחבי העולם, החליטה שרת התרבות והספורט מירי רגב לחייב את כל האמנים המופיעים במשואות לשהות בישראל בשבועיים הקודמים לו, כדי למנוע מצב שבו אמן לא יוכל להופיע בטקס מאחר שיהיה מחוייב לשהות בבידוד, בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

בעקבות ההנחיה של השרה, הודיעה נינט המתגוררת בארה"ב, כי אין באפשרותה להתחייב לשהות בישראל שבועיים קודם לטקס, ולכן החליטו שני הצדדים כי הופעתה בטקס תבוטל.

נניח לרגע להנחיות עקב הקורונה. נניח שהיינו בתקופה נורמלית לגמרי: למה מלכתחילה באירוע המרכזי של מדינת ישראל לציון הקמתה, זה שכל עיני הציבור צופות בו בשידור חי, האמן שמייצג לכאורה את המדינה צריך להיות יורד לארה"ב? למה מלכתחילה לא בחרו אמן שחי ופועל בארץ, כמו חנן בן ארי?

לפני 40 ומשהו שנים כינה יצחק רבין את היורדים 'נפולת של נמושות' – וצדק בכל מילה. חבל שהיינו צריכים את מגיפת הקורונה כדי ששרת התרבות תקבל את ההחלטה הנכונה - שהאמן המרכזי באירוע המרכזי של המדינה יהיה ישראלי גאה, ולא נמושה יורדת.