נדחתה בקשת נהגו של ח"כ לשעבר אילן גילאון להעסיקו בכנסת

בית הדין האזורי לעבודה בירושלים דחה את בקשת נהגו של ח"כ לשעבר אילן גילאון להורות לכנסת להעסיק אותו בתפקיד נהיגה או תפקיד אחר.

ערוץ 7 , ד' בניסן תש"פ

השופט אייל אברהמי
השופט אייל אברהמי
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

נשיא בית הדין האזורי לעבודה בירושלים, השופט אייל אברהמי, דחה את בקשתו של גדי ספיר, נהגו של ח"כ לשעבר אילן גילאון, להורות לכנסת להעסיק אותו בתפקיד נהיגה או תפקיד אחר המתאים לו.

בשנת 2018 עבר ספיר, יחד עם כל נהגי חברי הכנסת ועוזריהם הפרלמנטריים, מהעסקה על ידי הכנסת בחוזה אמון להעסקה ישירה על ידי חברי הכנסת.

ספיר ונהגים נוספים ניהלו מאז תביעה נגד הכנסת במטרה לבטל את השינוי, אך בבחירות האחרונות לא נבחר גילאון לכנסת וממילא לא המשיך את העסקתו של ספיר.

לקריאת החלטת השופט לחצו כאן

בעקבות הסיטואציה שנוצרה הגיש ספיר בקשה לסעד זמני לבית הדין, ובה ביקש להורות לכנסת ולמנכ"ל הכנסת להעסיק אותו בתפקיד רכז תחבורה ותקשורת בכנסת ולבטל את המכרז שיצא למשרה זו, או לחלופין להעסיק אותו בתפקיד נהיגה בכנסת.

בית הדין דחה כאמור את הבקשה וקבע כי הכנסת איננה מחויבת כלפי ספיר בדבר, משום שהיא לא העסיקה אותו בשנה וחצי האחרונות.

"פועל יוצא של העובדה שהמבקש לא היה עובד הכנסת בשנה וחצי קודם לסיום העסקתו, הינה שאין לכנסת חובות כלפיו כמעסיקתו, הואיל והוא אינו עובד שלה. ממילא קרס הבסיס לכל טענות המבקש", קבעה השופט אברהמי.

"מעסיקו של המבקש בשנה וחצי האחרונות, כעולה מהחוזה עליו הוא חתום הינו מר גילאון, שאינו צד להליך", הדגיש השופט אברהמי.

בהמשך הוסיף השופט, "לא מצאנו שיש בסיס כלשהו לטענות כי המבקש הופלה מחמת גילו או כי הופלה לעומת אחרים - בעלי חוזה אישי שנקלטו לעבודה בכנסת. טענותיו התייחסו לתפקידים אחרים לחלוטין ואין הנדון דומה לראיה. בטענות בעלמא לא סגי".