מאות אסירים ערב שחרור ישוחררו לביתם

מדובר באסירים שפוטים שאינם מרצים עונש בגין עבירות מין, אלימות במשפחה או או אלימות חמורה, ובשב"ס מדגישים כי כל אסיר נבחן לגופו.

ערוץ 7 , ד' בניסן תש"פ

כלא. ארכיון
כלא. ארכיון
צילום: משה שי, פלאש 90

שירות בתי הסוהר נערך להוצאה לחופשה במעצר בית מלא של מאות אסירים השפוטים לתקופות מאסר של עד 4 שנים ונותרו להם עד 30 יום לשחרור מלא.

בעקבות החתימה על תקנות לשעת חירום ביום שישי האחרון המאפשרת את הוצאת האסירים לחופשה במעצר בית מלא, יחל התהליך בשעות הצהריים.

מדובר באסירים שפוטים שאינם מרצים עונש בגין עבירות מין, אלימות במשפחה או או אלימות חמורה, ובשב"ס מדגישים כי כל אסיר נבחן לגופו.

רשימת האסירים הועברה למשטרת ישראל ולבתי הסוהר לבחינה פרטנית של פוטנציאל האסירים להוצאה לחופשה וקבלת המלצות הגורמים המקצועיים.

משטרת ישראל צפויה להחזיר במהלך הבוקר (ראשון) את רשימת האסירים שאין מניעה להוצאתם לחופשה ולאחר האישורים הנדרשים יתחיל בשעה 11:30 לערך תהליך השחרור אשר יימשך עד לשעות אחר הצהריים.

במקביל ממשיכים בשב"ס בהתמודדות עם משבר הקורונה בתוך מתקני הכליאה ובמסגרת זו הורחבו סכומי הקניה בקנטינה והוקמה קרן סיוע לאסירים פליליים הזקוקים לתמיכה כלכלית.

חיטוי המתקנים בכדורי כלור וחלוקת חומרי ניקוי, חיטוי והיגיינה נמשכים כל העת לצד פעילויות הסברה, הפגה ותמיכה של הסגל בבתי הסוהר.