למידה מרחוק - גם בטלויזיה

3 ספקיות טלויזיה רב ערוצית מתחילות השבוע לשדר את שיעורי הלמידה מרחוק המופקים ומשודרים מאולפני משרד החינוך. כל הפרטים

ערוץ 7 , ד' בניסן תש"פ

הרב פרץ באולפן הלמידה מרחוק בשבוע שעבר
הרב פרץ באולפן הלמידה מרחוק בשבוע שעבר
צילום: דוברות

משרד החינוך יחל השבוע בשיתוף פעולה עם החברות 'HOT', 'סלקום tv' ו'פרטנר tv' להעברת שידורי האולפנים ללמידה מרחוק גם בערוצי HOT, פרטנר tv וסלקום tv, בכל המכשירים.

השידורים מותאמים לכיתות א-יב, וכוללים מגוון עשיר של תכנים לימודיים. לצד מקצועות השפה, מתמטיקה, מדעים ויתר המקצועות משודרים גם סרטים בשיתוף עם Movieland Academy. יחד עם תיאטרון אורנה פורת משודרות גם הצגות ילדים ונוער.

הגישה לתכנים תתבצע בארבע אפשרויות:

משרד החינוך - ההורים והתלמידים מוזמנים להיכנס דרך קישורית: https://pop.education.gov.il/online-learning/online-learning-hebrew/

פרטנר tv – השידורים זמינים באפיקים 500-517 ומערכת השעות מתעדכנת בכל יום.

סלקום tv - השידורים זמינים במסך הבית ובאזור הערוצים תחת הכותרת מערכת שידורים לאומית. מערכת השעות מתעדכנת בכל יום.

HOT – השירות צפוי לעלות לאוויר במהלך השבוע. השידורים יהיו זמינים בערוצים 401-412. מועד עלייה מדויק יימסר ללקוחות החברה בקרוב.

לדברי שר החינוך, הרב רפי פרץ, "בימים בהם המדינה נמצאת במשבר שהגיע גם למוסדות החינוך, המערכת עברה ללמידה מרחוק. הליך הלמידה הוכיח עצמו כיעיל, חיוני ואפקטיבי בעבור התלמידים ומייצר קשר רציף בין התלמיד לספסל הלימודים האינטראקטיבי שנחוץ לעת הזאת".

"אני מברך על שיתוף הפעולה החשוב בין משרד החינוך לפלטפורמות השידור של HOT, סלקום tv, ופרטנר tv. מעתה, שידורי האולפנים ישודרו גם אצל חברות אלו החל מהבוקר ועד לשעות הצהריים תוך שמירה רציפה על הקשר בין משרד החינוך להורים והעברת לוח השידורים ליום המחרת. בברכת המשך למידה מהנה, חשובה ומעשירה וכמובן בריאות לכולם", ציין השר.

שמואל אבואב, מנכ"ל משרד החינוך, הוסיף "מערכת החינוך מתמודדת בימים אלה עם אתגרים חסרי תקדים, ומבצעת התאמות רבות כדי לשמר את שגרת הלמידה. כחלק מההתאמות, פתחנו מספר רב של אולפני למידה מרחוק, שמשדרים מדי יום לכל שכבות הגיל. יצאנו למהלך גדול וחשוב עם 'HOT', 'סלקום tv' ו'פרטנר tv' כדי להרחיב את המענים לילדי ישראל ולהנגיש את השידורים גם באמצעות מגוון של מכשירים דיגיטאליים. בימים של אי ודאות, מערכת החינוך פועלת כדי לשמור על שגרת חינוכית שמייצרת בעבור התלמיד חוסן ויציבות".