האחות מהדסה קטעה את חופשת הלידה כדי לעבוד ביחידת הקורונה

מורן חנוכה לא היתה מסוגלת להישאר בבית: "אמרתי לבעלי ולילדים שאני אחזור להדסה, שזה הבית השני שלי. להבה בערה בתוכי".

ערוץ 7 , ד' בניסן תש"פ

מורן חנוכה
מורן חנוכה
צילום: הדסה

מורן חנוכה, אחות בבית החולים הדסה עין כרם, ילדה את בתה הרביעית בחודש דצמבר האחרון ויצאה לחופשת לידה בת חצי שנה.

כעבור שלושה חודשים ובעקבות מגפת הקורונה, היא חליטה לחזור לעבודה ואף להצטרף אל חבריה ביחידת המחלות המתפרצות בעין כרם, מחלקת הקורונה המבודדת.

"אמרתי לבעלי ולילדים שאני אחזור להדסה, שזה הבית השני שלי", מספרת מורן. "להבה בערה בתוכי. לא יכולתי פשוט להישאר בבית כשהם נלחמים בחזית".

״כדי להיות אחות צריך לאהוב את המקצוע, לרצות לתת, לעשות למען אחרים״, היא אומרת בחיוך. בעלה דודי וילדיה הביעו את חששם אך מורן הסבירה שאין ממה לחשוש, היא ממוגנת באופן מקצועי ובטוחה בהחלטתה. המשפחה כמובן קיבלה את החלטתה הבנה והתגאו בה מאוד.

עם כ-20 חולי קורונה בשתי יחידות, מורן ושאר הצוות הרפואי שינו בבת אחת את עבודתם: ״אנחנו במשמרות מסביב לשעון רק ביחידת הקורונה. ישנם כמה חולים מבוגרים הזקוקים לטיפול נוסף - האכלה, טיפול תרופתי והחלפת התחבושות שלהם כי הם במצב בינוני או מורכבים יותר.

"כמובן שיש לחץ ועומס אבל אחיות לומדות להישאר רגועות ולהעניק את הטיפול הטוב ביותר לכולם בחיוך," אומרת מורן. "אני מקווה שהתקופה הזו תעבור ונשמע רק חדשות טובות. כאן בהדסה בינתיים אנחנו האחד למען השני, הנהלת הסיעוד מנסה להקל עלינו בתנאים ובציוד, אני בטוחה שיהיה בסדר״.