דודי אמסלם
דודי אמסלם צילום: קובי ריכטר/TPS

בעקבות המצב המיוחד בו נמצאת מדינת ישראל בשל התפשטות נגיף הקורונה והוראות משרד הבריאות, פעל משרד התקשורת למתן הוראות והקלות שונות לבעלי רישיונות מכח חוק התקשורת.

זאת על מנת לאפשר לבעלי הרישיונות למקד את הטיפול בנושאים הרלוונטיים ליציבות ורציפות תפקודית במתן שירות למנויים.

ב- 24 במרץ 2020 הורה שר התקשורת, לבעלי רישיונות סלולאר שלא לבצע, בעצמם או באמצעות אחר מטעמם, כל פעולה שיווקית מול מנויים קיימים של בעל רישיון סלולאר לשם ניוד מנוי בין חברות.

על אף ההוראה האמורה, מפניות שהתקבלו במשרד התקשורת ומנתונים שהועברו למשרד על ידי בעלי רישיונות סלולאר, עלה כי בעלי רישיונות המשיכו לבצע אף לאחר מתן ההוראה פעולות שיווק משמעותיות לשם ניוד מנויי סלולאר אחרים אליהם.

לאור זאת החליט היום (ראשון) השר אמסלם לתקן את ההוראה, כך שהחל ממחר בשעה 10:00 יחול איסור על בעל רישיון סלולאר, בעצמו או באמצעות אחר מטעמו לבצע כל פעולה שיווקית למנוי פרטי.

תיקון ההוראה נעשה על מנת להבטיח המשך מתן שירותי בזק על ידי בעלי רישיונות הסלולאר. שכן, ביצוע פעולות שיווק כאמור בעת הזו, בו מדינת ישראל מתמודדת עם מצב הנגרם כתוצאה מהתפשטות נגיף הקורונה, עלול לפגוע בהמשך מתן שירותי הבזק על ידי בעלי רישיונות הסלולאר באופן תקין וסדיר.

לטענת השר אמסלם, ביצוע פעולות שיווקיות לצורך קליטת מנויים עשוי לגרוע משאבים מבעלי הרישיונות, הנדרשים בעת הזו למיקוד פעילותם באספקת שירות תקשורת באופן רציף הכולל, בין היתר, תפעול של הרשת, טיפול באירועים מתפתחים ומתן שירות ללקוח.

עם זאת, מנוי הפונה לבעל רישיון סלולאר מיוזמתו, יוכל להתנייד ללא כל מגבלה, וכן לרכוש מוצרים כדוגמת ציוד קצה כבזמן שגרה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו