מספר שיא של קורבנות בספרד

838 בני אדם מתו מהקורונה ביממה האחרונה בספרד, 756 באיטליה. מושל ניו יורק מזהיר: "הציוד הרפואי יספיק לשבוע בלבד".

ניסן צור - ערוץ 7 , ד' בניסן תש"פ

מנהטן ריקה
מנהטן ריקה
צילום: רויטרס

נגיף הקורונה ממשיך לגבות אלפי קורבנות בעולם מדי יום. ספרד רשמה מספר שיא של מתים ביממה אחת עם 838 בני אדם שמתו מהקורונה, מה שמעמיד את מספר המתים הכולל במדינה על 6528. עוד 78,797 בני אדם נדבקו במחלה בספרד.

באיטליה, המדינה שנפגעה בצורה הקשה ביותר מהקורונה באירופה, נרשמו 756 קורבנות ביממה האחרונה, שהעלו את מספר הקורנות הכולל ל-10,779.

מדובר ביממה השניה ברציפות בה נרשמת ירידה במספר הקורבנות, אולם עם זאת נרשמה עלייה במספר הנדבקים החדשים עם 3815 ביממה אחת בלבד. בסך הכל נרשמו ברחבי העולם 680 אלף בני אדם שנדבקו בקורונה, ומספר הקורבנות הגלובלי עומד על מעל 32 אלף.

כמה ממדינות אירופה שמתמודדות עם מחסור חמור בציוד רפואי ובדיקות לקורונה, פנו בימים האחרונים לסין בבקשת עזרה, והשלטונות בבייג'ינג אכן שלחו מאות אלפי ערכות לבדיקת הוירוס למדינות שונות ובהן ספרד, צ'כיה, הולנד וגם למדינת ניו יורק בארה"ב.

סין אמורה לשלוח מטוסי ציוד רפואי לארה"ב במהלך החודש הקרוב. מושל ניו יורק, ביל דה בלאזיו, הזהיר כי הציוד הרפואי, לרבות מכונות הנשמה, עלול לאזול בעוד שבוע בלבד. "אנו במלחמה ומכונות ההנשמה הן הנשק שלנו", צייץ דה בלאזיו.

בסוריה הודיע משרד הבריאות על הקורבן הראשון מהמגיפה, אישה שמתה זמן קצר לאחר שהגיעה אל בית החולים. בסך הכל נדבקו בסוריה תשעה אנשים מהקורונה, על פי דיווחי משרד הבריאות. גם בריטניה רשמה יממה קטלנית נוספת עם 209 בני אדם שנפטרו מהקורונה, ובסך הכל 228 בני אדם שמצאו את מותם במגיפה.

בשוויץ נרשמו 257 קורבנות ביממה אחת, ובסך הכל נדבקו בקורונה 14,336 בני אדם.

גם המשבר הכלכלי בעקבות הקורונה גובה מחיר כבד. שר האוצר של מדינת הסה בגרמניה, תומאס שאפר, התאבד לאחר שלדברי מקורביו "חשש מהשלכות המשבר הכלכלי וכיצד להתמודד איתו".

ראש ממשלת הסה, וולקר בופייר, אמר לאחר התאבדות שר האוצר כי "אנו בהלם מוחלט, מסרבים להאמין ומעל הכל עצובים מאוד".