טראמפ וג'ו ביידן במירוץ צמוד

סקר חדש מגלה כי ביידן מוביל על טראמפ לקראת הבחירות הקרובות עם 49 אחוזים מול 47 לנשיא המכהן, שצימצם את הפער מהחודש שעבר.

ניסן צור - ערוץ 7 , ד' בניסן תש"פ

טראמפ וג'ו ביידן במירוץ צמוד-ערוץ 7
ג'ו ביידן
צילום: רויטרס

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ מצליח לצמצם את הפער מהמועמד שיוביל ככל הנראה את המפלגה הדמוקרטית בבחירות לנשיאות בסוף השנה.

על פי סקר חדש של וושינגטון פוסט ורשת איי.בי.סי., סגן הנשיא לשעבר מוביל במירוץ לנשיאות ארה"ב עם 49 אחוזים מול 47 אחוזים של טראמפ. מדובר בצמצום הפער שעמד על 7 אחוזים בין שני המועמדים בסקר קודם שנערך בסוף חודש פברואר.

המשתתפים בסקר גם נשאלו על דרך טיפולו של טראמפ במשבר הקורונה בארה"ב, מרביתם השיבו כי הם "היו מעדיפים את טראמפ אחראי על המשבר הכלכלי, ואת ביידן על המשבר הבריאותי".

במדינות הנחשבות כחשובות ביותר במירוץ לנשיאות נרשם פער קטן מאוד בין שני המועמדים. בוויסקונסין נרשם שוויון מוחלט בין טראמפ וביידן, בפלורידה טראמפ מוביל ב-1.3 אחוזים בעוד במישיגן ופנסילבניה ביידן מוביל בארבעה אחוזים. בסוף השבוע זכה ביידן לביקורות חריפות על תגובתו למשבר הקורונה בארה"ב.

כאשר נשאל על ידי עיתונאים על התפרצות הנגיף בארה"ב ענה ביידן: "אני מתעסק בזה מעט. הלוואי והייתי עדיין בסנאט ויכולתי להשפיע על כמה דברים, אבל אני נמצא היכן שאני נמצא".

ביידן נחשב כמועמד הכמעט בטוח להוביל את המפלגה הדמוקרטית בבחירות לנשיאות שיתקיימו בחודש נובמבר הקרוב. סקר נוסף של שוושינגטון פוסט ורשת איי.בי.סי הציב אותו הראה שינוי דרמטי במגמה, ולאחר שסנדרס הוביל בסקרים האחרונים זכה ביידן בסקר האחרון ב-55 אחוזי תמיכה לעומת 39 בלבד של סנדרס.