ריבונות. הליכוד דורש, גנץ מסרב

המו"מ בין הליכוד ל'כחול לבן' נסוב גם על הסוגיות המדיניות. בעוד הליכוד דורש לכלול את קידום החלת הריבונות ביו"ש, גנץ מסרב.

ערוץ 7 , ה' בניסן תש"פ

בני גנץ
בני גנץ
צילום: אלעד גוטמן

המו"מ הקואליציוני בין צוותי הליכוד וכחול-לבן הגיעו גם לסוגיות המדיניות מעבר לסוגיית הטיפול בקורונה ואיוש משרדי הממשלה. במסגרת זו נדונה גם סוגיית הריבונות ביהודה ושומרון.

על פי הדיווח ב"כאן", בליכוד דורשים לכלול את מהלך הריבונות ביהודה ושומרון בקווי היסוד של הממשלה, ואולם ב'כחול לבן' מתנגדים לכך.

נזכיר כי בחודש ינואר האחרון, מעט לפני אחת ממערכות הבחירות, ביקר יו"ר 'כחול לבן' יחד עם ראשי מפלגתו באותם ימים בבקעת הירדן ושם התחייבו הוא וחבריו שהבקעה תהיה חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל.

התבטאות זו התקבלה ככזו שיכולה הייתה להיות בסיס להתאמה מדינית בין הליכוד ל'כחול לבן' לנוכח הבטחתו של נתניהו להחיל את ריבונות ישראל על בקעת הירדן ומרחבי הישובים ביהודה ושומרון.

מאוחר יותר, כזכור, פורסמה תכנית המאה של הנשיא האמריקאי ובעקבותיה טען חבר הכנסת גנץ כי יתמוך במהלך במידה והוא יזכה להסכמה בינלאומית. כעת נראה כי צוותו של גנץ מסרב לכלול את סוגיית הריבונות בקווי היסוד של הממשלה.

לפי שעה לא מסתמנת הסכמה בין הצדדים בסוגיה זו. ראוי להזכיר את האפשרות לכניסתם של חברי הכנסת עמיר פרץ ואיציק שמולי לממשלה, מהלך שעל פי הערכות צפוי להיכשל במידה ויעלה בידי הליכוד לכלול את החלת הריבונות בקווי היסוד של הממשלה.