בית שמש
הספריות יוצאות לרחוב

התושבים יוכלו ליטול ספרים מספריות שהוצבו במוקדים שונים בעיר. כל ספר נעטף בניילון וכל ספר שיוחזר יעבור חיטוי ויימסר לעטיפה מחדש.

ערוץ 7 , ה' בניסן תש"פ

הספריות יוצאות לרחוב-ערוץ 7
ספריית רחוב
צילום: דוברות בית שמש

לאור החלטת משרד התרבות לסגור את הספריות העירוניות החליטה עיריית בית שמש להוציא את הספריות לרחוב.

התושבים יוכלו ליטול ספרים מספריות שהוצבו במוקדים שונים בעיר. כל ספר נעטף בניילון בהתאם להוראות משרד הבריאות וכל ספר שיוחזר יעבור חיטוי ויימסר לעטיפה מחדש.

את הפרויקט מובילה רינה הולנדר, סגנית ראש העיר שאמרה כי "גם בעידן הטכנולוגי אין תחליף לספר מודפס. אנחנו פועלים כל העת כדי להרחיב את שירותי הספריה ולהנגיש אותה לציבור רחב ככל שניתן.

''אתגר הקורונה הציב בפנינו אתגר: הקמה מהירה של ספריות הרחוב שחלמנו עליהן מזמן, כדי לשרת את הקהל המצוי כעת בבתים. ברוך ה', עמדנו באתגר והשבוע הצבנו 3 ספריות בתקווה שבעתיד נוכל להרחיב את המיזם. אנחנו מזמינים אתכם לקרוא וגם לתרום ספרים במצב טוב- בהתאם להנחיות המוצבות על הכונניות. תודה רבה לאורנה נחמני, רותי דרעי וצוות הספריה", הוסיפה הולנדר.

ראש העיר בית שמש ד"ר עליזה בלוך: ''אם התושבים שלנו לא יכולים להגיע לספרייה, הספרייה תגיע לתושב. לא אסכים שילדי בית שמש והתושבים יבודדו גם מהספרים ולכן בזמן היציאות הממוקדות של התושבים בהתאם להוראות החירום חשובה לי גם הדאגה לנפש ולרוח.

''הספר מעניק לילדי העיר, ואני מקווה שגם להורים, מפלט מבורך בתקופה מורכבת זו. פינות החמד בעיר יקבלו גם חיזוק תרבותי", הוסיפה בלוך.