מכבי אשדוד תרמה את הדירות לרופאים

ראשי ה-NBA קיצצו, שחקני יובנטוס ויתרו על כל שכרם העונה ומכבי אשדוד מליגת ווינר סל תרמה את דירות השחקנים הזרים לטובת רופאי אסותא

נרי וייס - ערוץ 7 , ה' בניסן תש"פ

מכבי אשדוד תרמה את הדירות לרופאים-ערוץ 7
רופאים
צילום: אייסטוק

בעולם הספורט ממשיכים להתגייס לטובת מיגור נגיף הקורונה, טיפול בחולים ועזרה למעוטי יכולת.

אחרי שהפך את בתי המלון שלו בפורטוגל לבתי חולים והודיע כי יממן את שכר העובדים הרפואיים, רכש אחד מגדולי שחקני הכדורגל בעת האחרונה כריסטיאנו רונאלדו, גם מכשירי הנשמה, מיטות, מוניטורים, משאבות עירוי ומזרקים, מסיכות ושאר ציוד רפואי בסכום כולל של מעל מיליון יורו.

אם זה לא מספיק, רונאלדו ויתר יחד עם כל חברי קבוצתו יובנטוס האיטלקית על כל שכרו לעונה הנוכחית, סכום הנאמד בכ-10 מיליון אירו וזכה לשלל כותרות באיטליה ובעולם כולו על המהלך הנדיב והאצילי מצידו שסחף את חבריו לקבוצה כולם.

אחרי שריאל מדריד הסבה את אצטדיונה ה'סנטיאגו ברנבאו' למרכז חירום, גם בשאר רחבי העולם החליטו להשתמש באצטדיונים לטובת טיפול בנגיף.

באנגליה היו אלה מנצ'סטר סיטי ו-ווטפורד שנרתמו למאבק והציעו את האצטדיונים הביתיים שלהן למשרד הבריאות הבריטי. בארה"ב שמספר ההדבקות שם הולך ועולה מיום ליום הסבו את האצטדיון שאירח את הסופרבול, 'הארד רוק' של מיאמי דולפינס למרכז בדיקות עבור תושבים, כמו שעשו בישראל באצטדיון טדי שבבירה ובהיכל הדרייב-אין שבתל אביב, ובארגנטינה בחרו להפוך את אולם הקטרגל הלאומי בבאונוס איירס לבית חולים מאולתר שיכול לספק כ-120 מיטות לחולים.

גם אצטדיון ה'פקמבו' בסאו פאולו שבברזיל, אצטדיון שמכיל 45,000 מקומות, הוסב למרכז רפואי ויקבל אליו כ-200 חולים ואצטדיון ה'מרקנה' המפורסם, שמכיל כמעט 80,000 מקומות, הפך בימים האחרונים גם כן לבית חולים שדה שיכיל עד 500 חולים.

ההירתמות של עולם הספורט לא מדלג על ישראל, כשקבוצת האופניים התחרותית המקצועית הראשונה של ישראל, 'ישראל סטארט אפ ניישן' הובילה רכיבה המונית וירטואלית בהשתתפות אוהדיה ברחבי העולם לצורך גיוס משלוח מסיכות הגנה לבתי חולים שזקוקים להן עבור צוותיהם בטיפול בחולי הקורונה, זאת לאחר שכמעט 1,000 אוהדים מישראל ורחבי העולם הצטרפו לרכיבה וירטואלית ראשונה של הקבוצה לפני שבוע שקראה לאוהדים להישאר בבית במסגרת המאבק בנגיף.

מי שביצעה את המחווה המרגשת מכולן בישראל היא קבוצת הכדורסל של מכבי אשדוד. בשל העובדה כי אין משחקים בליגת העל בכדורסל, דירות השחקנים הזרים של אשדוד נותרו ריקות ובמועדון החליטו לתרום את אלה לטובת מנוחת הצוותים הרפואיים של בית החולים אסותא.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il