תלונה נגד ארץ נהדרת: "פגעו בשר התורה"

בעקבות מערכון ארץ נהדרת שהגחיך את דמותו של הרב קנייבסקי הגיש ארגון 'בצלמו' תלונה לרשות השניה. "גם להומור יש גבולות"

בן שאול , ה' בניסן תש"פ

הרב קנייבסקי
הרב קנייבסקי
צילום: יהדות התורה

ארגון 'בצלמו' הגיש תלונה לרשות השניה בעקבות מערכון' ארץ נהדרת' האחרון שהגחיך את דמותו של מנהיג הציבור הליטאי הרב חיים קנייבסקי.

"למותר לציין כי דווקא בזמן כה רגיש שכל העולם נמצא בו והלוא ידוע רב על הידוע, אף אחד לא מחויב להאמין בבורא עולם אבל לפחות לא לפגוע במאמיניו המוסרים נפש לדרכם", כותב מנכ"ל 'בצלמו' שי גליק לנציב תלונות הציבור ברשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו. התלונה פורסמה לראשונה באתר 'בחדרי חרדים'.

"אך לעומת זאת הרב קנייבסקי שהעולם היהודי המאמין והאף הרבה שאינם שומרים תורה ומצוות מצפים למוצא פיו. אדם שאין לו בעולמו אלא ד' אמות של הלכה שבקיאותו עצומה והתמדתו לאין שיעור. שצניעותו והחומריות לא מעניינת אותו כלל (ניתן לבקר בביתו)".

בדבריו דרש כי הרשות תבהיר כי במקרה הזה נחצה קו אדום. "והרי גם אם חלילה אייל עצמו או אחד מבני משפחתו אם יחלה. מאוד ייתכן שהוא או מישהו ממשפחתו בתור אצל רבנים כדי שיתפללו אז בעת מצוקה כה גדולה שהעם המדינה והעולם עובר. אין לו בושה ללעוג ללא כל תוכן משמעותי ללעג. לרדת באופן כה נמוך. אני מרגיש צורך למחות בעניין באופן מוחלט. ואני מצפה שכבוד הנציב יבהיר שנחצה כאן קו אדום".

"גם להומור יש גבולות על מי וכיצד ללעוג. אף אחד לא מצפה שתכבדו אותו על אף שבכל מדינה בה התגוררו היהודים היה כבוד רב למנהיגיהם הרבנים. אך אל תלעגו למי שבעיני רבים מגן ועוזר לדור. אני בוש ונכלם שבימים קשים אלו זה מה שמראים ופוגעים בציבור החרדי והדתי המסורתי אודה לטיפולך".