עתירת משפחת המחבל התקבלה חלקית

שופטי בג"ץ קיבלו חלקית את עתירת בני משפחת אחד מחברי החוליה שרצחה את רנה שנרב, וצמצמו את צו ההריסה כך שיחול רק על הקומה העליונה

ערוץ 7 , ה' בניסן תש"פ

רינה שנרב הי"ד
רינה שנרב הי"ד
צילום: באדיבות המשפחה

שופטי בג"ץ, עוזי פוגלמן, ענת ברון ויעל וילנר קיבלו באופן חלקי את עתירת בני משפחתו של המחבל קאסם עבד אלכרים ראגח שבלי, אשר היה מעורב בביצוע הפיגוע בו נרצחה רנה שנרב הי"ד.

השופטים קבעו כי הקומה העליונה בבניין בו מתגורר המחבל תיהרס, אך קומת המרתף, אשר שמשה את המחבל ובני משפחתו כמחסן, לא תיהרס, מאחר שהיא שייכת לדודתו של המחבל.

לקריאת פסק הדין המלא לחצו כאן

בנוגע לקומה העליונה קבעה השופטת וילנר כי הוכח שהמחבל התגורר בה יחד עם בני משחתו ולכן ההחלטה להרוס אותה חוקית ומידתית.

השופטת אף ציינה כי בני המשפחה תמכו במעשה שעשה הבן, "לא זו בלבד שהוריו של המפגע לא גינו את המעשה שביצע בנם, אלא שאביו ציין בתחקיר אשר נערך לו כי הוא 'גאה בבנו תמיד, לא משנה מה עשה'. יתר על כן, אמו של המפגע הורשעה בגין פרסומים שונים ברשת החברתית 'פייסבוק' בהם קראה היא לאלימות ושיבחה מפגעים שונים אשר ביצעו מעשי טרור קשים ורצחניים".

מנגד קבעה השופטת וילנר בנוגע לקומת המרתף, "זיקת המגורים החלשה של המפגע כלפי קומת המרתף, זכויותיה הקנייניות של דודתו בקומה זו והשימוש שהיא עתידה לעשות בה, כמו גם התוספת ההרתעתית הנמוכה יחסית אשר תושג באטימת הקומה – מצדיקים, במצטבר, את ביטול הוראות הצו ביחס להחרמת קומת המרתף ולאטימתה".