סורגים ממשלה

בעת הזו דרושה לעם ישראל הנהגה לאומית איתנה שביכולתה לשמור על אחדות העם ולתת לכולנו תקווה בחודש ניסן. התאחדו והנהיגו עכשיו!

טל בראון , ה' בניסן תש"פ

סורגים ממשלה-ערוץ 7
נתניהו וגנץ
צילום: אלעד מלכה

אמרה צינית ידועה מתארת את המצב בו נמצאת מדינת ישראל בימים אלו- ״הבית נשרף והסבתא סורגת״. מדינת ישראל נמצאת בעיצומה של מערכה לא קונבנציונאלית.

זוהי מערכה רחבת היקף וחוצת יבשות, מעין 'מלחמת עולם', בה נגיף הקורונה הוא הנשק הביולוגי והאויב בו זמנית, בשעה שבני האדם מהווים בעל כורחם משגרים, קורבנות ולוחמים כאחד. 

בהיסטוריה האנושית לחמו חברות אנושיות זו בזו באמצעות נשק בלתי קונבנציונאלי שכלל אמצעי לחימה הידועים בקיצור אב"כ (אטומי, ביולוגי, כימי). השנה מתאחדת האנושות בניסיונה למצוא מענה שיביס את הקורונה ויחזיר אותה, ככל הנראה, למאבקים הקונבנציונליים ול״מלחמות הישנות״ בהם מורגלים כולם, ואף מצוידים היטב מכף רגל ועד ראש, להבדיל מהעת הנוכחית.

בזמני חירום ומלחמה ישנה נטייה בחברות שונות להתאחד אל מול התוקף החיצוני, ולדחות כל מאבק פנימי, חשוב ועקרוני ככל שיהיה, שאינו משרת או תורם למאמץ המלחמתי, עד יעבור זעם ויוסר האיום הקיומי. במדינת ישראל בת ה- 72, שנחשבת עודנה "כאוכלוסייה בסיכון" על פי מספר קריטריונים, נדרשים עדיין חלק מהמנהיגים להפנים את גודל השעה והצורך המתבקש עתה לממשלת אחדות לאומית. 

ממשלת אחדות לאומית, מצופה היה כי תקום כבר שלשום מנבחרי ציבור מכובדים, עתירי ניסיון חיים צבאי ואזרחי, שיודעים מהי עבודת צוות, מהי חשיבות לכידותן של השורות ומהו ערך הניצחון. מנהיגים שיודעים כי עמידה במשימה הינה לאור המטרה ונחשבת כערך הראשון במעלה. אל להם להיות תקועים בקיבעונם ובמקומם, לפגוע באחדות העם ולאבד בעיקשותם משאבים, זמן יקר ובני אדם! 

שעת חירום היא זו ויש שיסכימו כי אף מלחמה, לא שעה להסיט משאבי זמן, אנרגיה ו"מצלצלים" לשרי העם במקום לעם עצמו, שנילחם פיזית על בריאותו ועל שרידותו בכל מאודו. ציפייה היא ממנהיגינו הנכבדים, העוסקים מזה מספר ימים במציאת פתרונים להרכב קואליציוני שימלא את שולחן הממשלה, כי ימנעו מהקמת הממשלה הגדולה בתולדות המדינה, בשעה ששולחן הסדר במשפחות רבות יהיה הקטן והצנוע ביותר מזה יובלות.

הקריאה ל"צבא צנוע" זכורה היטב למשרתים תחת פיקודם של הרמטכ״לים האחרונים, נורמה זו ראוי שתנחה את הרכבת הממשלה החדשה. ממשלה שתקום בעז״ה במהירה בימינו, מצופה כי תהייה אפקטיבית ויעילה, שתתמודד עם משבר הקורונה, משמעויותיו בהווה והשלכותיו לעתיד, לצד הצורך במענה לאתגרים נוספים שנוכח מילת הקסם ״קורונה״- לעיתים נשכחים. 

נבחרי הציבור היקרים- המטרה בעת הזו היא לנצח את נגיף הקורונה ולהשיב את המדינה למסלולה החיוני, מתוך דאגה עמוקה לבריאותם, ביטחונם ושגשוגם של כלל אזרחי המדינה. המשימה הראשונה המתבקשת הינה להתאחד ולנהל יחד את המדינה בימים מורכבים ומאתגרים אלו עד לניצחון, ואולי אם יצלח הדבר גם לאחריו. בשוך המגיפה תוכלו (אם כי לא רצוי או מומלץ) לשוב ולעסוק בעצמכם, ב"מי עשה מה למי" ובוועדות החקירה ה"רגילות", מהן לא לכולם ישנן בהכרח ציפיות גבוהות. 

לסיכום- ממשלת אחדות לאומית תהווה מעין 'כוח משימה' שנקרא לדגל על ידי הריבון, בכדי להתמודד עם צו השעה ואתגרים לאומיים רמי מעלה. מי ה"חייל" שייסחב איזה פק״ל ומי יהיה על המקלע, מאחור בנגמ"ש או לצד האלונקה- אמנם חשוב הדבר לעם כולו, אך כל עוד ישנה הנהגה חזקה הצועדת יחד בתאום ובביטחה לעבר יעדיה ומטרתה. 

בעת הזו ממש דרושה לעם ישראל הנהגה לאומית איתנה שביכולתה לשמור על אחדות העם ולתת לכולנו תקווה בחודש ניסן, הוא חודש הגאולה- התאחדו והנהיגו עכשיו!

.