אחמד טיבי מכפיש: "חיילים יורקים על פלסטינים"

חבר הכנסת טיבי האשים את חיילי צה"ל ביריקה לעבר פלסטינים כדי להדביקם בקורונה. "לעולם לא אגיד מילה טובה על חיילי הכיבוש".

ערוץ 7 , ה' בניסן תש"פ

אחמד טיבי מכפיש: "חיילים יורקים על פלסטינים"-ערוץ 7
אחמד טיבי
צילום: יהונתן ולצר/TPS

חבר הכנסת אחמד טיבי מהרשימה המשותפת מיישר קו עם הטענה ברשות הפלסטינית ולפיה חיילי צה"ל ביהודה ושומרון ''יורקים'' על פלסטינים כדי להדביק אותם בקורונה.

בראיון לגלי צה"ל נשאל טיבי על אמירתו של בכיר פלסטיני ולפיה חיילי צה"ל יורקים על רכבים של פלסטינים כדי להפיץ את הנגיף.

טיבי הגיב: "מגנה את התופעה של חיילים יורקים". כאשר המראיין אמיר איבגי הזכיר כי ''זה אותו צה"ל שמסייע עכשיו לרשות הפלסטינית", טיבי השיב "לעולם לא אגיד מילה טובה על חיילי הכיבוש".

כתב חדשות 13 ברוך קרא תקף את טיבי: ''האמירה של אחמד טיבי 'שמעתי על חיילי צה''ל שיורקים על פלשתינים כדי להדביק בקורונה' היא אנטישמיות דוחה. איפה שמעת? מי אמר לך? יש לך הוכחות? ונניח שחייל אחד דביל ירק, זה הופך את הדיבור על 'חיילי צה״ל' בהקשר הזה כמוצדק? גועל נפש''.

כאמור, אוסאמה אל-קוואסמה, חבר המועצה המהפכנית של תנועת 'פתח', בראשה עומד אבו מאזן, האשים כי ישראל ו"מתנחלים" מיישמים מדיניות "גזענית וטרוריסטית מתועבת ביותר" כלפי הפלסטינים בשעה שנמשכת התפשטות נגיף הקורונה.

קוואסמה טען, כי תועדו מקרים בהם נראים "חיילי הכיבוש והקולוניאליסטים (מתנחלים)" כשהם "מזהמים רכוש פלסטיני במספר אזורים פלסטיניים כדי להפיץ את הנגיף בקרב בני עמנו (הפלסטיני), והדבר מוכיח באופן ברור את היקף הגזענות שפשתה בישראל".