בני גנץ
בני גנץ צילום: איתן אלחדז/TPS

המגעים הקואליציוניים בין ראש הממשלה נתניהו ליו"ר כחול לבן בני גנץ לא מתקדמים לכיוון ממשלת אחדות.

לפי שעה, בני גנץ מסרב לתמוך בהחלת ריבונות בבקעת הירדן וביהודה ושומרון חרף ההסכמה האמריקנית למהלך.

פרשן חדשות 12 עמית סגל דיווח כי יו"ר כחול לבן דורש למנות את אבי ניסנקורן לשר המשפטים ולא מוכן לקבל את הצעת הליכוד למנות את חילי טרופר לתפקיד.

מנגד, ראש הממשלה בנימין נתניהו מתעקש להחזיר את יולי אדלשטיין לתפקיד יו"ר הכנסת וגנץ מתנגד.

בכחול לבן ביקשו את תיק הבריאות בתמורה לוויתור על תיק החוץ שייתכן כי יוצע למפלגת ימינה, אך נתניהו מסרב להעניק את תיק הבריאות לכחול לבן כל עוד השר יעקב ליצמן לא מסכים לוותר על המשרד.

בנט: ראש הממשלה הפלסטיני - כפוי טובה

מוקדם יותר אמר יו"ר סיעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר כי ''ממשלת אחדות היא דבר חשוב אך לא בכל מחיר, לא ייתכן ש-19 חברי כנסת יקבלו 17 תיקים ושלוש ועדות". זוהר הדגיש כי אסור לוותר על אף מפלגה בבלוק הימין.

בינתיים, בסיעת ימינה מודאגים מהרכב הממשלה החדשה ודורשים מנתניהו לשמור על האינטרסים של המחנה הלאומי. ''ממשלת אחדות היא אכן צו השעה אולם חייבים להיות לכך קווים אדומים. ממשלת אחדות לא יכולה להיות ממשלת שמאל, גם אם היא בראשותך, והיא איננה יכולה להתפרק מכל נכסי הימין''.

ששת השרים וחברי הכנסת של המפלגה כתבו לראש הממשלה ''אנו מבקשים לקבל בהקדם הבהרות לחששות שהועלו לעיל ולקבוע מנגנון היוועצות וקבלת החלטות משותפת בטרם ייסגרו הסכמים בלתי הפיכים מול ח"כ בני גנץ שיעמידו אותנו בפני עובדות מוגמרות שלא בטוח שנוכל לחיות איתן בממשלה וממילא כחלק מבלוק הימין''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו