הרבנים הראשיים: לא לדחות בריתות בגלל הקורונה

הרבנים הראשיים לישראל פרסמו מכתב ובו הבהרה שלמעט במקרה של מחלת הוולד, אין שום היתר לדחיית ברית מילה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ה' בניסן תש"פ

הרבנים הראשיים לישראל
הרבנים הראשיים לישראל
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הרבנים הראשיים לישראל, הרב דוד לאו והרב יצחק יוסף, פרסמו הערב (שני) מכתב בו הם מבהירים כי אין שום היתר לדחיית ברית מילה בשל משבר הקורונה.

"בתקופה קשה זו עת הנגיף פוגע ברבים, באנו בשורות אלו לחזק את אחינו בני ישראל בכל אתר ואתר על חשיבות קיום מצוות מילה. אין צורך להכביר במלים על מצוה חשובה זו שמרן בעל השולחן ערוך הגדירה "וגדולה מצווה זו משאר מצוות עשה". די בדברי חז"ל :גדולה מילה שאלמלא היא, לא ברא הקב"ה את עולמו, שנאמר 'אם לא בריתי יום ולילה חקות שמים וארץ לא שמתי'", כותבים הרבנים.

לקריאת מכתב הרבנים המלא - לחצו כאן

הם מוסיפים כי "במשך כל הדורות התנהל מסע שמד לעקירת מצוה זו ובכל הדורות יהודים מסרו את נפשם על קיומה. ההיסטוריה של עם ישראל מעידה לנו שקיומה של מצווה זו היה בכל תנאי ובכל מצב".

"שמענו שיש כאלה שמורים לעצמם היתר, בשל התפשטות נגיף הקורונה, לדחות את קיומה של מצווה זו. דבר זה אסור. ישנה חובה לקיים מצוות מילה ביום השמיני ורק במקרים של מחלת הולד יש לדחות את קיומה", מבהירים הרבנים.

לדבריהם, "על פי הנחיות גורמי הבריאות והוועדה הבין משרדית של הרבנות הראשית ומשרד הבריאות לפיקוח על ענייני מילה, המוהלים קיבלו הנחיות ברורות כיצד לקיים מצוות מילה בימים אלו תוך הקפדה יתירה על כללי ההיגיינה והסטריליזציה והוועדה מוודאת שאכן כך נעשה".

"אנו קוראים להמשיך ולקיים מצווה זו בזמנה כהלכתה גם בימים אלה. ובזכות קיום מצוות התורהיערה הקב"ה את ברכתו ממרום עלינו על כלל ישראל ועל העולם כולו לרפואה שלמה", חותמים הרבנים את מכתבם.