עו"ד מוריס הירש:
תשלום למחבלים במקום למכונות הנשמה

הרשות הפלסטינית מעדיפה לשלם למחבלים במקום לרכוש 387,143 ערכות בדיקה לוירוס קורונה או 465 מכונות הנשמה, אומר עו"ד מוריס הירש.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ה' בניסן תש"פ

תשלום למחבלים במקום למכונות הנשמה-ערוץ 7
מחבלים פלסטינים
צילום: רויטרס

עו"ד מוריס הירש, לשעבר ראש התביעה ביו"ש וכיום ראש המחלקה המשפטית של מכון מבט לתקשורת פלסטינית מתייחס למצבה של הרשות הפלסטינית במלחמה מול נגיף הקורונה.

"בעוד הרשות הפלסטינית מנסה להמציא נרטיב ולהעליל עלילות דם כאילו חיילי צה"ל מפיצים את וירוס הקורונה, הלכה למעשה, לאור יום, הרש"פ מתגמלת מחבלים, ובכלל זה רוצחים נתעבים, במקום לרכוש ציוד חיוני להתמודד עם וירוס הקורונה".

לדבריו, הסכום שהרש"פ מוציאה מתקציבה על תגמולי הטרור הינו גדול פי שישה מהסכום שהיא מוציאה מתקציבה על תמיכה בפלסטינים הנזקקים.

כדי לשים את החלטת הרש"פ בפרספקטיבה, יש לקחת בחשבון כי בשנת 2019 ההוצאה החודשית הממוצעת של הרש"פ על תשלום תגמולי טרור ותמריצי טרור היתה יותר מ-50 מיליון ש"ח (13,937,170 $ / 12,579,425 €).

משמעות הדבר היא כי – לפי המחיר שפרסם המרכז האמריקני לבקרת מחלות ומניעת מחלות לערכות בדיקה לוירוס הקורונה – הרש"פ בחרה למעשה לתמרץ ולתגמל את הטרור על פני רכישת 387,143 ערכות בדיקה של וירוס הקורונה או על פני רכישת 465 מכונות הנשמה זולים שנוצרו במכון MIT בארה"ב.