הנשיא ממליץ: וודקה נגד הקורונה

נשיא בלארוס התראיין בתקשורת הממלכתית והמליץ לתושבים על תרופות לקורונה: "שתו וודקה, שחקו הוקי קרח ובקרו בסאונה".

ניסן צור - ערוץ 7 , ו' בניסן תש"פ

הנשיא ממליץ: וודקה נגד הקורונה-ערוץ 7
וודקה
צילום: ISTOCK

בעוד מדינות רבות בעולם נמצאות בסגר כמעט מוחלט, החיים בבלארוס ממשיכים כרגיל, כאשר אפילו עונת הכדורגל ממשיכה עם איצטדיונים מלאים וגם מקומות הבילוי פתוחים כרגיל.

נשיא המדינה, אלכסנדר לוקשנקו, העניק ראיון לטלויזיה הממלכתית בו סיפר מדוע החליט להמשיך את החיים כסדרם במדינה בת 9.5 מיליון התושבים ואף המליץ לתושבים על "התרופות שלו לקורונה" שכוללות שתיית וודקה, ביקור בסאונה, ומשחק הוקי קרח.

את הראיון ביצע לוקשנקו דקות ספורות לאחר שסיים משחק הוקי קרח סוער כאשר הוא עדיין לבוש בבגדי המשחק. "עדיף למות בעמידה מאשר לחיות על הברכיים. זה מקרר, זה בריא, אין דבר טוב יותר מאשר ספורט, במיוחד קרח שהוא התרופה האנטי-ויראלית הטובה ביותר.

''ציינתי פעם שאנשים צריכים לנסוע לסאונות על מנת להילחם בוירוסים שונות, כולל הקורונה, מאחר והקורונה אינו אוהב טמפרטורות גבוהות ומת בטמפרטורות של מעל 60 מעלות כפי שמומחים הודיעו לי. כשאתה יוצא מהסאונה אתה לא צריך רק לשטוף ידיים, אלא לשתות כוס וודקה. אני עצמי לא שותה ולא תומך בזה, אבל זה בסדר לפחות עד יום הניצחון ב-9 במאי".

הוא גם הסביר מדוע לא הורה לסגור את מקומות העבודה הלא חיוניים: "אהבתי מאוד את ההצהרות של הנשיא טראמפ על כך שאם לא נחזור מיד לעבודה, הרבה יותר אמריקנים ימותו האבטלה מאשר מוירוס הקורונה. עכשיו אתם מבינים למה לא סגרתי את המפעלים".

בבלארוס נרשמו עד היום 94 מקרי הידבקות בקורונה, ללא מקרי מוות מדווחים, אולם מבקריו של הנשיא מוטילים ספק באמינות הדיווחים ומעריכים כי מספר הנדבקים גבוה הרבה יותר.