המכון לטיהור שפכים באלון מורה החל לפעול

אחד ממוקדי הזיהום בגב ההר בשומרון יפסיק לזהם את מי התהום. יוסי דגן: "צעד חשוב לשמירה על הסביבה ביהודה ושומרון''.

ערוץ 7 , ו' בניסן תש"פ

המכון לטיהור שפכים באלון מורה החל לפעול-ערוץ 7
הפעלת תחנת השאיבה
צילום: רועי חדי

החלה לפעול תחנה השאיבה שמחברת את הבסיס הצבאי באלון מורה למתקן לטיהור שפכים של היישוב.

תחנת השאיבה נבנתה על ידי המועצה האזורית שומרון ומשרד הביטחון, בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת בקרה מרחוק, ניטרול ריחות ועוד בעלות של 1.7 מיליון שקלים.

ביהודה ושומרון ישנם מחנות צבאיים רבים שאינם מחוברים לישובים הסמוכים להם לצורך הטיפול בשפכים. המועצה האזורית שומרון עושה מאמצים רבים יחד עם איגוד ערים כדי לקדם פתרונות לזיהום שנגרם כתוצאה מכך.

"לגור בשומרון זו לא רק זכות, לגור בחבל ארץ היסטורי ויפהפה זו גם חובה לשמור על האיזור הזה גם בפן הסביבתי", אמר ראש מועצת שומרון יוסי דגן. ''חשוב מאוד שהגורמים הרלוונטיים יסייעו מהר ככל שניתן בתקופה זו לחבר את כלל המחנות הצבאיים ביו"ש למתקן לטיהור שפכים נאות שפועל על פי כל התקנים''.

דגן הוסיף כי ''המועצה האזורית שומרון ממשיכה לפעול על פי הנחיות משרד הבריאות גם כיום, כדי לדאוג לתושבים שלה בכל תחומי החיים, כולל כמובן בתחום החשוב של ההגנה על הסביבה".

איצ'ה מאיר, מנכ"ל איגוד ערים לאיכות הסביבה בשומרון, בירך על הפעלת המט"ש ''דווקא בימים שבהם מגפת הקורונה מזכירה לנו את המחוייבות למניעת זיהומים''.

המכון לטיהור שפכים הופעל במעמד ראש המועצה דגן וסגנו דוידי בן ציון, קל"ח שומרון רס"ן דני דעי, נציגי משרד הביטחון איתן ארם, אבנית אשתר ואייל בוקר, מנהל הפרוייקט אברהם גנבר, יו"ר אלון מורה יוסף גור ושי קבון, מנהל תשתיות זורמות במועצה האזורית שומרון.