העדה הדרוזית צריכה את ר'דִיר בממשלה

פעילה ותומכת מרכזית של ח"כ כמאל מריח קוראת לה שלא לנטוש את גנץ, להצטרף לממשלת האחדות הציונית ולא לחבור לטיבי ותומכי הטרור.

שמעון כהן - ערוץ 7 , ו' בניסן תש"פ

עם ח"כ כמאל מריח. מרלין סעיד
עם ח"כ כמאל מריח. מרלין סעיד
צילום: מרלין סעיד

החלטתה של חברת הכנסת ר'דִיר כַּמַאל מְרֵיח לעזוב את כחול לבן לטובת יש עתיד על מנת שלא לשבת בממשלת נתניהו מקוממת את מרלין סעיד, מי שהייתה מתומכיה ופעיליה המרכזיים של מריח במהלך מערכת הבחירות.

"הפירוק של כחול לבן היה לי קשה באופן אישי", אומרת סעיד ומוסיפה: "אבל מצד שני, גנץ עשה צעד נכון. הוא דאג לטובת המדינה ולא לטובת המפלגה כי הגיע הזמן לשים את ישראל לפני הכול. הגיע הזמן לממשלת אחדות לאומית וציונית כי בסופו של דבר יש מדינה שצריך לנהל, יש עם שצריך לדאוג לו ויש משבר שצריך לטפל בו. זו מלחמת קיום ממשית".

באשר לחברת הכנסת מריח אומרת סעיד כי היא "מכבדת את ההחלטה אבל לא מסכימה עם הדרך. אנחנו מאמינים ביכולות שלה אבל ההחלטה שלה שגויה לצערי. אני קוראת לה ללמוד מחברי הכנסת האתיופים ששמו את האינטרסים של העדה שלהם לפני הכול. היא הנציגה שלנו, העדה הדרוזית, וכדי להשפיע היא צריכה להיות בממשלה", קובעת סעיד המציינת כי בין שאר האינטרסים הנוגעים לבני העדה הדרוזית יש "לתקן את חוק הלאום על ידי הוספת חוק משלים".

"יש עוד הרבה צרכים שצריך לקדם ולשרת בהם את העדה הנפלאה שלנו. טובת העדה היא העיקר ולא המפלגה. היא חייבת להילחם מבפנים", אומרת סעיד המספרת כי דברים אלה מושמעים על ידה ועל ידי תומכים נוספים גם באוזניה של חברת הכנסת גאדיר. "התומכים בה נמצאים איתה בקשר. העברנו לה את המסר, אבל נראה שיש מי שמשפיע עליה, כנראה מהמשפחה", היא מעריכה.

"אנחנו, הבוחרים שלה, הצעירים בני העדה הדרוזית, מבקשים ממנה לתמוך ולהיות חלק מממשלת החירום הלאומית ולא לשבת באופוזיציה עם טיבי וכסיף ותומכי הטרור", אומרת סעיד ובהתייחס להצהרתה של גאדיר שלא תשב יום אחד תחת המושחת מבלפור, כהגדרתה, מוסיפה סעיד: "אני מאמינה במערכת החוק וראינו ראש ממשלה נשיא ושרים ששילמו מחיר כבד בכלא, וכל עוד שנתניהו לא הורשע על ידי מערכת המשפט הוא חף מפשע. אם הוא יורשע אהיה ראשונה ללוות אותו לכלא".

על תגובתה של גאדיר לקריאות בנוסח זה אומרת סעיד: "היא מאוד מאמינה בדרך שלה ובעקרונות שלה, אבל אנחנו רואים את הדברים אחרת. יש צרכים לעדה שלמה ויש חוק שצריך לתקן אותו ואנחנו זקוקים שהיא תהיה בממשלת האחדות. היא חייבת להיות בפנים כדי שהיא תוכל לשרת את העדה שלנו".