"הילדים שבורים"
פזית בביאן מראשון לציון נפטרה מנגיף הקורונה

פזית סבלה ממחלת רקע ואושפזה במחלקת טיפול נמרץ למשך עשרה ימים. היא הותירה אחריה בעל ושלוש בנות.

ערוץ 7 , ו' בניסן תש"פ

פזית בביאן מראשון לציון נפטרה מנגיף הקורונה-ערוץ 7
פזית בביאן
צילום: באדיבות המשפחה

פזית בביאן, בת 50 מראשון לציון, היא חולת הקורונה שנפטרה הלילה (שלישי) בבית החולים שיבא בתל השומר.

בביאן סבלה ממחלת רקע ואושפזה במחלקת טיפול נמרץ למשך עשרה ימים, עד שמצבה הידרדר והרופאים נאלצו לקבוע את מותה.

בביאן עבדה במחלקת התשלומים של הבנק הבינלאומי. היא הותירה אחריה בעל ושלוש בנות, תאומות בנות 20 ונערה בת 14.

אחיה של פזית סיפר לאתר N12: "פזית הייתה בחורה מדהימה, אינטליגנטית, מלומדת, אחראית ומסורה. היא הייתה מצטיינת בכל דבר, גידלה ילדות לתפארת, זו באמת אבדה. היא הייתה מנטורית של כל כך הרבה אנשים, דואגת לכולם. עם מחלת הרקע שלה, לכל מקום שהיינו הולכים היא הייתה הכי פעילה".

"היא הייתה אישה שהיא באמת מלאת חמלה ונתינה, אוהבת אנשים. כל כולה היה לטובת הכלל", סיפר האח. "אישה מדהימה שהשאירה אחריה שתי בנות תאומות בנות 20, ועוד ילדה בת 14. אחת בשירות קבע בצה"ל והשנייה בשירות קרבי - לוחמת ביחידת חילוץ והצלה והשנייה חיילת משוחררת".

האח הוסיף: "הילדים שבורים. היא איתם בכל דבר ופתרה להם כל בעיה, הייתה עושה 400 טלפונים ביום. היא השקיעה את כולה בבנות שלה וכל חייה היו למענן. היא הייתה עמוד תווך, גם במשפחה הגרעינית וגם במורחבת. היא בן אדם שהוא מאוד אהוב ויקר".

בלילה האחרון נפטרה מהנגיף גם תמר פרץ לוי, תושבת העיר לוד בת 49. תמר הותירה אחריה תאומים בני ארבע. בעלה שמעון נפטר מדום לב לאחר לידתם.

ראש העיר לוד יאיר רביבו אמר ''אנו מלווים את המשפחה במקרה הטרגי הזה והכה מסובך שבו רוב בני משפחתה נמצאים בבידוד.

''תמר היתה גיבורה, הנדסאית באלתא שבתעשייה האווירית, נלחמה שנים רבות להקים משפחה ולהביא את התאומים לעולם. תוך מספר ימים מאז שאושפזה חלה הידרדרות. תהא נשמתה צרורה בצרור החיים", הוסיף רביבו.

מניין הנפטרים בישראל כתוצאה מקורונה עומד על 19 בני אדם. על פי העדכון האחרון שנמסר ממשרד הבריאות, נדבקו בישראל 4831 בני אדם. 83 מהם נמצאים במצב קשה, ובהם 69 מונשמים. 95 חולים מאושפזים במצב בינוני. 163 בני אדם החלימו עד כה.