רופא שנפגש עם פוטין – חלה בקורונה

לאחר שביקר בבית החולים הראשי במוסקבה בשבוע שעבר, התברר כי מנהל בית החולים שקיבל את פוטין חלה בקורונה.

ניסן צור - ערוץ 7 , ו' בניסן תש"פ

רופא שנפגש עם פוטין – חלה בקורונה-ערוץ 7
ולדימיר פוטין
צילום: רויטרס

למרות האבטחה המוגברת סביבו בשבועות האחרונים בנסיון להגן עליו מפני הידבקות בנגיף הקורונה, נשיא רוסיה ולדימיר פוטין יצטרך ככל הנראה לעבור בדיקה בקרוב.

זאת לאחר שבשבוע שעבר שוחח עם מנהל בית חולים במוסקבה שמאוחר יותר אובחן כחולה בנגיף הקורונה.

פוטין ביקר בשבוע שעבר בבית החולים המרכזי של מוסקבה, שם קיבל את פניו מנהל בית החולים ד"ר דניס פרוטסנקו. בשלב מסויים לחצו השניים ידיים. מספר ימים מאוחר יותר אובחן פרוטסנקו כחולה בקורונה, אולם עדיין לא ברור לחלוטין האם נדבק כבר לפני הביקור של פוטין או רק לאחריו.

פרוטסנקו, שהתפרסם לאחרונה והתראיין כמעט מדי יום לתקשורת הרוסית על התפשטות הקורונה ברוסיה, פירסם פוסט בפייסבוק בו סיפר כי הוא חווה גרסה קלה של הקורונה והוא יתבודד במשרדו.

"אני חושב שהחסינות שבניתי בחודש האחרון תשרת אותי בצורה טובה" אמר פרוטסנקו. דוברו של פוטין, דמיטרי פסקוב, אמר כי "אין צורך לדאוג. הנשיא עובר בדיקות באופן קבוע".

בינתיים מנסה רוסיה להילחם בהתפשטות המגיפה בעזרת חוקים נוקשים במיוחד. הפרלמנט הרוסי אישר חבילת חוקים במסגרתם ניתן יהיה להטיל עד שבע שנות מאסר על מי שיפר את הבידוד.

ברוסיה דיווחו עד היום על 2337 מקרי הידבקות ו-17 מקרי מוות, אולם רבים בעולם וברוסיה עצמה מטילים ספק באמינות הדיווחים וטוענים כי המספרים האמיתיים גבוהים הרבה יותר.